Historické pamiatky

  • Ako sa nestratiť v Londýne

    Ako sa nestratiť v Londýne

    Keď už konečne dorazíte do Londýna, máte na výber z 2 možností, ako začať objavovať mesto; buď doň skočíte bez rozmýšľania a naplno, alebo sa budete postupne a s rozvahou vnárať dnu. Príjemnejšie a menej bolestné je určite pomalé splývanie s prostredím, pretože napriek tomu, že Londýn nie je od Slovenska tak ďaleko, takmer všetko tu funguje inak. Viac hluku, viac ľudí a hlavne všetci jazda vľavo. Blázni. :-)

  • Bizerte - prístav a turistické letovisko v Tunisku

    Prístav v Bizerte

    Dovolenkové letovisko´a súčasne mesto Bizerte sa nachádza na severnom pobreží Tuniska, 66 km od hlavného mesta Tunis a 15 km od Cap Blanc, najsevernejšieho bodu Afriky. Je to významný prístav a štvrté najväčšie mesto v Tunisku.

  • Dovolenka v Tunisku

    Hotelový komplex v Sousse

    Tunisko sa za posledné roky stalo vyhľadávanou dovolenkovou destináciou turistov z celej Európy a vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre a mnohostranným turistickým možnostiam atraktívne v každom ročnom období.

  • Hammamet - obľúbené tuniské letovisko

    Hammamet, Tunisko

    Známym a veľmi obľubeným tuniským letoviskom na strávenie dovolenky je strdisko Hammamet. Hammamet bol pôvodne rybársky prístav založený v 10. storočí dodnes patrí k najvýznamnejším letoviskám v Tunisku. Letovisko Hammamet je aj svetoznáme kúpeľné miesto, s ktorým je spätý začiatok tuniskej turistiky. Jeho výhodná poloha z neho robí ideálny východiskový bod pre návštevy historických pamiatok i prírodných scenérií Tuniska.

  • Kairouan - posvätné mesto v Tunisku

    Veľká Mešita v Kairouan

    Mesto Kairouan je zaujímavým miestom na výlet počas Vašej dovolenky v Tunisku. Zaujme najmä tých, ktorí majú radi históriu, starú architektúru ako i náboženské zvyky a ritály. Kairouan v preklade znamená karavána. Je to sväté mesto moslimov, do ktorého sa veriaci schádzajú obdobne ako do Mekky. Do roku 1057 bol Kairouan dokonca hlavným mestom Tuniska

  • Kartágo - história Tuniska na dlani

    Ruiny v Kargágu

    Ak túžite vidieť Kartágo, potom si prečítajte históriu Tuniska. Bez nej totiž význam Kartága nikdy nemôžete doceniť. Prečítať si históriu tohto mesta (a tým pádom spoznať i dejiny Tuniska), je zaujímavo strávená chvíľa, ktorá človeka veľmi obohatí. Trebírs i počas leňošenia na tuniskej pláži počas Vašej dovolenky. Dnešné Kartágo, alebo aspoň to, čo z neho zostalo, je "Rímske Kartágo". Rímske Kartágo bolo vystavené na troskách punského Kartága v dobe po 3. púnskej vojne. Z toho "punského" sa nezachovalo prakticky nič.

  • Olympia

    Pre nás čo sme zabŕdli do olympijskej tematiky (či už v rámci stredoškolskej odbornej činnosti, alebo účasti na rôznych olympijských vedomostných súťažiach) a tiež športových nadšencov bola návšteva Olympie čímsi symbolickým. Predstava, že pred stovkami rokov tu súťažili športovci, bola ťažká. Ale keď si z ruín postavíte v hlave skladačku a pustite uzdu fantázii (prípadne vám pomôže model v historickom múzeu) zrazu je to tam! Stojíte na miestach kde sa zrodili olympijské hry!

  • Pyramídy v Gíze

    Pyramídy v Gíze - Dovolenka v Egypte

    Tri veľké pyramídy v Gíze sú bezpochyby jednou z najkrajších vecí, ktoré človek môže vidieť. Veľká pyramída je posledný zo siedmich divov sveta. Spoločne so sfingou, ktorá komplex pyramíd stráži, tvoria úžasný komplex starovekých stavieb z obdobia približne 2550 rokov pred nl..

  • Tunis - hlavné mesto Tuniska

    Ulička v meste Tunis

    Tunis je hlavné mesto Tuniska. Neleží priamo pri mori, ale pri soľnom jazere Lac de Tunis. Cez jazero vedie hrádza smerom na východ, až k moru. Lepšie povedané, k tuniskému zálivu. Tunis sa ako všetky veľké arabské mestá delí na Medinu - starú časť mesta, a na to ostatné, teda na nové mesto. V prípade Tunisu sem pripočítajte ešte veľké množstvo predmestí. Najzaujímavejšie sú práve Madinah a souky.

  • Údolie kráľov v Egypte

    Pohľad na Údolie kráľov v Egypte

    Rozľahlé a slávne pohrebisko egyptských faraónov, známe ako údolie Kráľov, leží neďaleko Luxoru a na západnom brehu Nílu. Počítajte s tým, že sa tu nesmie točiť na kameru ani fotiť. Ešte do roku 2009 sa smelo fotiť fotoaparátom, ale od roku 2010 už sa nesmie ani v areáli. Od ústredného parkoviska autobusov vás do samého Údolia kráľov odvezie vláčik pre turistov.