Návšteva Tatier býva často plná otázok a riešenia dilem. Ísť do Vysokých či do Nízkych Tatier? Ideme lyžovať alebo oddychovať? Ostaneme celý víkend alebo iba jednu noc? Ak ste si vybrali Nízke Tatry, nebudete ľutovať. Krásne hory, zjazdovky, hotely, príroda. Jediný rozdiel medzi nimi a Vysokými Tatrami je naozaj asi iba v ich výške. A ak nejdete práve zdolávať najvyšší vrch Slovenska, ste v Nízkych Tatrách na správnej adrese.

Prvú dilemu ste úspešne vyriešili - zvíťazili Nízke Tatry. Teraz musíte vyriešiť náročnejšiu dilemu, či budete lyžovať alebo oddychovať? Čo tak skúsiť oboje? Cez deň budete lyžovať a večer si doprajete oddych. Po celom dni na svahu a studenom vzduchu, vám wellness v Tatrách zahreje celé telo lepšie ako čaj s rumom. Takže ste hravo vyriešili ďalšiu dilemu. Vyriešili ste ju tak, že ste ju vlastne vôbec neriešili, stačí si užívať Tatry plnými dúškami.

Lyžovačka či wellness? Oboje!Chata Kosodrevina, Chopok

Odpoveď na tretiu otázku, či ostať v objatí Nízkych Tatier jednu noc alebo celý víkend, vyrieši za vás vaše ubytovanie. Družba hotel ponúka ubytovanie priamo pod Chopkom, druhým najvyšším vrchom Nízkych Tatier. Hotel je vo výške 1200 m. n. m. a teraz pozor! Je postavený priamo pri zjazdovke, takže už žiadne únavné šliapanie na svah. Otvoríte dvere svojej izby, zoberiete lyže na plece a okamžite môžete v sebe objavovať talent Alberta Tombu. A bonus k tomu, po celom dni na svahu, je to len skok do wellnessu, ktorý vás zahreje.

To, že idete do Tatier hlavne vypnúť, je jasné. Ale vašu pamäť pred odchodom z domu nevypínajte – nezabudnite sa poistiť. Príroda, okrem toho, že je krásna, dokáže byť aj zradná. Preto využite poistenie do hôr pre každého – či už ste lyžiar, turista alebo oddychujúci rekreant. Veď viete, ako to je s tým nešťastím – najnovšie už nechodí len po ľuďoch, začalo chodiť aj po horách. Preto nič nepodceňujte a užite si Nízke Tatry bez starostí.