Cestovné poistenie

Pri výbere dovolenky netreba zabúdať ani na správny výber cestovného poistenia. Okrem rád, prehľadu poistných krytí, cenotvorby cestovného poistenia tu nájdete aj ďalšie užitočné a doplňujúce informácie. Nezabúdajte myslieť na zadné vrátka pred tým ako sa vyberiete na cesty.

Nech vaše kroky vedú kamkoľvek, buďte vždy poistení!

Dovolenková sezóna pomaly, ale isto klope na dvere. Tak kam to bude tento rok? K „slovenskému“ moru do Chorvátska alebo radšej do exotiky? Nech už vaše kroky smerujú hoci aj k Liptovskej Mare, nezabúdajte na poistenie.

Cestovné poistenie Uniqa online

Cestovné posienie ONLINE na www.dovolenkainfo.sk! Zabudli ste sa popri balení a tešení sa na dovolenku poistiť? Nevadí, cestovné poistenie UNIQA si rýchlo a jednoducho vybavíte online na našej stránke ešte skôr ako sa vydáte na cestu. :-)

Vyberame cestovné poistenie

Každý potenciálny klient má pri výbere cestovného poistenia vlastné kritériá. Ak si vyberáte cestovné poistenie, vyberajte s rozumom. Pre niektorých je najdôležitejšie kritérium ceny, iní považujú za dôležitý poistný limit, respektíve výšku krycieho limitu, nad rámec ktorého ak Vám vznikne škoda, nebude Vám preplatená. V zóne Európa je štandardný poistný limit v rozmedzí 80-120 000 eur. Pre oblasť celého sveta sa najčastejšie stanovuje limit do 200 000 eur, ktorý by mal podľa všetkého pokryť väčšinu škodových udalostí.

Cena cestovného poistenia

Cenu cestovného poistenia určuje samozrejme to, aké poistenie si vyberiete a čo všetko chcete mať poistené. Ak máte záujem zvoliť si len poistenie liečebných nákladov v cudzine, zaplatíte pochopiteľne menej ako keby ste platili za kompletné cestovné poistenie a teda celý "poistný balík". Niektoré poisťovne berú do úvahy aj parametre ako vek, územnú platnosť (Európa, svet), dĺžka pobytu, druh aktivity, ktorú sa chystáte na dovolenke vykonávať – adrenalínové športy alebo rizikové profesie, čo je takzvaná riziková skupina.

Cestovné poistenie - poistné krytia

Ako ste sa dozvedeli v prvom článku, pod cestovné poistenie nespadá iba hradenie liečebných nákladov. V pokračovaní článku o ďalších poistných krytiach na cesty sa dozviete o poistení storna zájazdov, storna leteniek a ubytovania, poistení batožiny a vecí osobnej spotreby, poistení privolania opatrovníka, poistení vykonávania športových aktivít na dovolenke.

Cestovné poistenie - poistné krytia

Dnes nájdete na trhu široké spektrum poistných produktov, a v rámci cestovného poistenia sa môžete poistiť na rôzne poistné riziká. Takéto cestovné poistenie má oveľa širší záber ako len vykryť liečebné náklady spojené s úrazom a jeho ošetrením v zahraničí. Medzi najpopulárnejšie patrí poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu, úrazové poistenie, poistenie storna zájazdov, storna leteniek a ubytovania, poistenie batožiny a vecí osobnej spotreby, poistenie športových aktivít počas dovolenky alebo poistenie vykonávania športových aktivít na dovolenke. Ak chcete vedieť čo jednotlivé poistné krytia presne znamenajú a načo všetko sa vzťahujú, čítajte ďalej.

Prečo uzatvoriť cestovné poistenie

Máte predstavu koľko stojí ošetrenie odreniny v zahraničí bez toho, aby ste mali uzatvorené cestovné alebo súkromné poistenie u komerčnej poisťovne? Veľa! Ceny sa pohybujú rádovo v stovkách až tisíckach eur. Chrípka Vás vyjde naozaj draho a ak sa Vám stane skutočne vážny úraz a potrebujete prevoz do nemocnice alebo operáciu, pripravte sa na to, že si budete musieť zobrať hypotéku na to, aby ste splatili celý dlh za poskytnutie zdravotníckych služieb.