Iste, je zima, ale počasie v posledných dňoch rozhodne nie je vábne, ani ak ste milovník tohto ročného obdobia. Čo takto ujsť do nejakej celoročnej dovolenkovej destinácie? Samozrejme, myslíme po Vianociach.

Beautiful romantic sunset over a sandy beach and palm trees. Egypt. HurghadaAutor: Anton Petrus / Stock.adobe.com

Celoročná destinácia

Ak sa vám tento nápad pozdáva, určite sa vám zapáči aj nami navrhovaná destinácia. My totiž odporúčame dovolenku v Egypte, konkrétne v Hurghade. V minulosti to bola malá rybárska dedinka na severozápadnom pobreží Červeného mora, ale dnes je Hurghada tretím najväčším mestom Egypta a jednou z jeho najznámejších dovolenkových destinácií.

Hurghada patrí do subtropickej púštnej klímy, takže nielen letá, ale aj zimy sú tu teplé. Teplota mora v Hurghade nikdy neklesne pod 20 °C, takže ak nie ste úplný zimomravec, okúpať sa tu môžete naozaj kedykoľvek. Priemerná denná teplota počas zimných mesiacov je tu 22 °C, takže iba noci sú pomerne chladné (priemer v zime 11 °C).

Množstvo aktivít aj relaxu

Čo však robí dovolenku v Hurghade tak obľúbenou a nezabudnuteľnou? V prvom rade vás tu čakajú nádherné pláže z bieleho piesku a krásne modré more. Spolu tvoria priam dokonalú kulisu pre relax. Absolvovať môžete dokonca aj pozorovanie delfínov a množstvo výletov na lodiach a člnoch.

Skutočne ikonické sú však krásne koralové útesy s množstvom exotických rýb, vďaka čomu je Hurghada hotovým rajom pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Zároveň je centrom vodných športov na západnom pobreží Červeného mora.

Hurghadu si tak zamilujete aj v prípade, že preferujete aktívnejšiu dovolenku. Sú tu mnohé centrá, ktoré ponúkajú kurzy potápania a šnorchlovania a zažiť môžete aj adrenalín v podobe potápania sa v ochrannej klietke so žralokmi. Pre tých, čo obľubujú morské aktivity nad hladinou, je tu možnosť skúsiť windsurfing, parasailing, či surfovanie.