Letná dovolenka v Taliansku nemusí vždy znamenať len opaľovanie sa pri mori a večernú zábavu v centre mesta. Špička talianskej čižmy, ako je oblasť Kalábrie označovaná, láka turistov nielen na svoje krásne pláže, ktoré nie sú vôbec preplnené turistami, ale aj na všadeprítomnú historickú atmosféru a kultúrne pamiatky. Takto spojíte príjemné s užitočným. Vyberte si túto južnú destináciu Apeninského polostrova a neoľutujete.

Pobrežie Kalábrie má viac ako osemsto kilometrov a je obmývané Iónskym a Tyrhénskym morom. Možno vás prekvapí fakt, že takmer celá Kalábria je hornatá, a preto, ak ste milovníkmi turizmu a počas svojej letnej dovolenky chcete zažiť aj aktívne dni, je táto oblasť pre vás tou pravou. Ďalšou výhodou Kalábrie je teplota, ktorá je veľmi prijateľná už od začiatku mája až do konca októbra, ideálna aj mimo hlavnú sezónu.

kalabria juzna cast talianska

Kam na výlet?

Oblasť Kalábrie je známe pre svoje čisté pláže, ktoré sú prispôsobené pre vášnivých potápačov. Ak patríte k tejto skupine, nevynechajte priezračné pláže Capa Vaticana. Ďalšou možnosťou je Scilla s hradom a vyhláseným najkrajším pobrežím. V Kalábrii si vyčleňte čas aj na prechádzky historickými uličkami a vychutnajte si pochúťky plodov mora. Za kultúrou v Kalábrii sa vyberte do malebného univerzitného mesta Cosenza s katedrálou a hradom z 11. storočia. Môžete tu dokonca cítiť grécky vplyv.

Najviac vás poteší fakt, že Kalábria patrí k lacnejším autonómnym talianskym častiam v porovnaní so severnejšími oblasťami, takže vám vaša letná dovolenka neohrozí rodinný rozpočet.

Nech už si vyberiete akúkoľvek destináciu pre svoju nádhernú dovolenku pri mori, zavítajte na web lentonajlepsie.sk a budete mať všetko zariadené podľa svojich predstáv. Na tomto webe si vyberiete dovolenku svojich snov a možno práve Kalábria bude tento rok tá vaša!