V Chorvátsku sa platí menou kuna (HRK). Za jedno euro dostanete približne niečo vyše 7 kuna. Kurz sa pobyhuje rôzne. Pri nákupe kún na ešte doma na Slovensku je kurz približne 7,14 HRK za 1 EUR. Ak v Chorvátsku dostanete kurz okolo 7,35 môžete byť veľmi spokojní.

Netreba sa však obávať, žeby ste sa bez kún nedostali k moru, aj keď si zrovna nestihnete v predovolenkovom zhone zájsť do banky. Na mnohých miestach, ako aj mýtniciach na diaľnici sa dá platiť i eurom.

Nie príliš sympatickým zvykom, či privítaním od chorvátskych pracovníkov mýtnic sú "omyly" pri vydávaní. Ak platíte eurom, vydajú vám v kunách, čo je bežný postup. Sledujte však dôkladne na svetelnej tabuľke koľko kún by vám mali vrátiť. Dôverčívý a často i vyčerpaný šofér vezme, čo mu tak povediac "nasypú do ruky", z vlastnej skúsenosti však odporúčame zvýšenú ostražitosť. Nechceme vás však strašiť, Chorváti sú vo všeobecnosti priateľskí, otvorení a pohostinní ľudia. Ostatne, čo cesta, to iné zážitky, pevne veríme, že vás postretnú iba tie prijemné.

Keď máte v obľube stravovať sa na dovolenke v miestnych rešturáciách, nakupovať čerstvé potraviny v loklálnych obchodíkoch, budú vás tam čakať ceny porovnateľné s tými našimi. Liter mlieka si zadovážite za približne 6 kuna (kn), peceň chleba za rovnakú cenu. Za kilo ryže zaplatíte 10 kn, podobne ako za jablká, pomaranče, či paradajky. Krabičku cigariet si kúpite za 23 kn a fľašu vína od 35 kn.

Doprava v Chorvátsku je o čosi drahšia ako u nás. Jednosmerný lístok v spojoch miestnej dopravy stojí približne 12 kn, nástupná sadzba v taxi 15 kn a 1 km jazdy taxíkom približne 5 kn. Cena pohonných hmôt, konkrétne benzínu, sa pohybuje okolo 10,90 kn za liter, teda približne ako u nás.

Kuna je chorvátskou menou od roku 1994 a jej dielčou jednotkou je lipa (1 kuna = 100 lipa). Dovtedy sa bol národnou menou chorvátsky dinár. Mena dostala svoj názov od zvieratka kuna, nakoľko jej kožušina bola v stredovekom obchode známou mernou jednotkou. Lipa je podobne ako v slovenčine názov tradičného chorvátskeho stromu. Chorvátske drobné kovové mince, lipy, sa vydávajú v hodnotách 5, 10, 20 a 50 lipa a 1, 2, 5 kuna. Bankovky v hodnote 5, 10, 20, 100, 200, 500 a 1000 kuna.