Na ostrove Réunion nájdete nádhernú tropickú prírodu, kokosové palmy, pláže pozdĺž tyrkysovo modrých lagún, biele koralové útesy. Réunion je ako stvorený na odpočinkovú dovolenku. Na rozdiel od ostatných ostrovov v Indickom oceáne, Réunion ponúka výborné podmienky aj pre aktívnu dovolenku.

Réunion je najjužnejším ostrovom zo súostrovia Maskarény, ktoré tvorí spolu s ostrovmi Rodrigues a Maurícius. Nachádza sa asi 800 km východne od Madagaskaru a 220 km juhovýchodne od Maurícia. Réunion je ostrovom vulkanického pôvodu. Vďaka tomu je ostrov známy svojou rozmanitosťou.

Počas hodiny sa krajina zmení z lávových polí a pustej krajiny v bujnú vegetáciu, tropické dažďové pralesy, dravé vodopády. Divoká horská príroda sa rázom zmení v zalesnené údolia a pláže s bielym či tmavým pieskom a moderné mestá pri pobreží.

Na Réunione máte možnosť navštíviť Piton de la Fournaise, jednu z najprístupnejších aktívnych sopiek na svete a možno sa tak môžete stať svedkami chrlenia horúcej lávy. Môžete tu stráviť deň výletom do najmenej jednej z troch úchvatných kalder, ktoré vznikli v oblasti prehistorickej sopky Piton des Neiges. Na ostrove odporúčame navštíviť aj miestne dedinky a obdivovať kreolskú architektúru.

Na ostrove Réunion môžete využiť veľké množstvo adrenalinových športov, či vyraziť na niektorú z mnohých turistických trás. Nezabudnite tiež ochutnať výbornú a rozmanitú miestnu kuchyňu.

{tag}link rel="canonical" href="http://www.dovolenkainfo.sk/afrika/reunion"{/tag}