Korzika, ostrov patriaci Francúzsku leží juhovýchodne od Francúzskej riviéry a je to jeden z troch najväčších ostrovov v Stredozemnom mori. Je ideálnym miestom pre strávenie dovolenky pre jej nádherné pláže, úchvatné horské scenérie, malebné mestá a dedinky, príjemnú klímu a krištáľovo čistú morskú vodu. Dovedna 1000 km poborežia ponúka bohaté možnosti kúpania, šnorchlovania, windsurfing, potápania, či opaľovania.

Korzika leží neďaleko pobrežia Talianska a hoci nepatrí k tradičným dovolenkovým destináciám stredoeurópana, láka však čím ďalej tým viac návštevníkov aj z našich končín. Práve jej poloha a zložitá história spôsobila jej neobyčajný ráz a zmes tradícií. Hlavným lákadlom návštevníkov Korziky je nepochybne prírodné dedičstvo.

Vraj žiadny zo stredomorských ostrovov nie je tak zelený ako Korzika. Takmer polovicu rozlohy 180 kilometrov dlhého a 80 kilometrov širokého ostrova pokrývajú práve lesy. Nájdete tu borovicové lesy Laricio a smaragdovo zelené horské jazerá, voňavé maquis (kroviny), vysokohorské pastviny a vinice... 

Vedeli ste, že Korzika je prezývaná aj ako Hora v mori? Nečudo, 120 miestnych vrcholov presahuje výšku 2000 m nad morom, ktoré sú pokryté snehom až do jari.

Jedinečnosť Korziky spočíva aj v jej zložitej histórii a dodones udržiavaných zvykoch a tradíciách. Tunajšia kultúra je jednoducho živá. Dôkazom sú vidiecke trhy, nespočetné množstvo kultúrnych podujatí, ktoré môžete počas Vašej dovolenky na Korzike navštíviť. Môžete spoznať aj tradičné remeslá, na ktoré sú korzičania patrične hrdí a nemenej významným dedičstvom je i tradičná kuchyňa.

Mestá na Korzike sú veľmi atraktívne a veľmi obľúbené u návštevníkov, rovnako ako túry a prechádzky po horách a ďalšie outdoorové aktivity. Turistické chodníky na Korzike ponúkajú všetky typy obtiažnosti, od príjemných prechádzok až po jedny z najťažších túr v Európe.

Najväčším mestom je Ajaccio (narodil sa tu Napoleon), zaujímavé sú aj menšie prístavy Calvi, Porto, Bonifacio, či Bastia.  Nájdete tu J množstvo malých riečok a vodopádov, rokliny i vysoké hory (San Pietro má 1766 metrov) obkolesené nádherným pobrežím.