Prečo uzatvoriť cestovné poistenie

Máte predstavu koľko stojí ošetrenie odreniny v zahraničí bez toho, aby ste mali uzatvorené cestovné alebo súkromné poistenie u komerčnej poisťovne? Veľa! Ceny sa pohybujú rádovo v stovkách až tisíckach eur. Chrípka Vás vyjde naozaj draho a ak sa Vám stane skutočne vážny úraz a potrebujete prevoz do nemocnice alebo operáciu, pripravte sa na to, že si budete musieť zobrať hypotéku na to, aby ste splatili celý dlh za poskytnutie zdravotníckych služieb.

Prečo mi neplatí zdravotné poistenie, ktoré mám uzatvorené na Slovensku?

Cestovné poistenie je dnes úplnou samozrejmosťou pri akejkoľvek ceste do zahraničia. Či už idete na dovolenku alebo cestujete na služobnú cestu, určite myslite na komplexné zdravotné krytie. Ak ste fanúšikom zimných a extrémnych športov, mali by ste si zdravotné poistenie uzatvárať automaticky pri každom výjazde za hranice.

To že máte uzatvorené zdravotné poistenie na Slovensku nie je žiadnou zárukou toho, že Vás automaticky ošetria aj v zahraničí. Slovenské zdravotné poisťovne Vám preplatia len minimálnu čiastku z celkovej sumy, ktorú od Vás budú chcieť v zahraničí. Všetky zákroky, ktoré boli vykonané v zahraničí, podliehajú cenníku konkrétnej krajiny, pričom celú sumu musíte vyplatiť priamo na mieste lekárovi, lekárnikovi resp. zdravotnej inštitúcii.

Čo všetko kryje základné cestovné poistenie?

Cestovné poistenie, ktoré uzatvárate na cestu do zahraničia má charakter krátkodobého poistenia. Uzatvárate si ho teda na určitú dobu od-do. Či už idete na mesačnú expedíciu alebo trojdňovú služobnú cestu, Vaše poistenie je vždy časovo limitované. Pokiaľ sa rozhodnete zotrvať dlhšie, platnosť poistenia vyprší a Vy máte dve možnosti, buď si ho predĺžite alebo nie. Nezabúdajte, že ak sa rozhodnete časovú obmedzenosť poistenia ignorovať, vystavujete sa značnému riziku.

Takéto cestovné poistenie je limitované nielen časom, ale aj krajinou. Vždy si uzatvárate poistenie pre konkrétnu oblasť a krajinu, do ktorej sa chystáte vycestovať. Cestovné poistenie je riešené podobne ako zdravotné poistenie v USA. Nie je povinné. V USA funguje 16% obyvateľstva bez zdravotného poistenia, čo začína byť skutočným problémom.

Ak si teda uzatvoríte iba základné zdravotné poistenie, budú Vám poskytnuté najnutnejšie a najzákladnejšie zdravotnícke služby. Náklady na ošetrenie, lieky a prevoz do nemocnice. Nadštandardné poistenie, ktoré nie je súčasťou základného krytia (poistenie liečebných nákladov spojených s cestovaním, turistikou a prácou) a treba na neho myslieť samostatne, zahŕňa ako úrazové poistenie, poistenie storna leteniek, zájazdu, poistenie zodpovednosti, batožiny a vecí osobnej spotreby, privolanie opatrovníka a pripoistenie športových aktivít.

Ak chcete nadštandardnú dovolenku, uzatvorte si nadštandardné cestovné poistenie! Nemyslite počas dní oddychu na problémy a komplikácie, ktoré by mohli vzniknúť. Nemyslite nato „čo ak“, poistite sa!

Autor článku: Netfinancie.sk

{tag}link rel="canonical" href="http://www.dovolenkainfo.sk/cestovne-poistenie/502-preco-uzatvorit-cestovne-poistenie"{/tag}