Vyberame cestovné poistenie

Každý potenciálny klient má pri výbere cestovného poistenia vlastné kritériá. Ak si vyberáte cestovné poistenie, vyberajte s rozumom. Pre niektorých je najdôležitejšie kritérium ceny, iní považujú za dôležitý poistný limit, respektíve výšku krycieho limitu, nad rámec ktorého ak Vám vznikne škoda, nebude Vám preplatená. V zóne Európa je štandardný poistný limit v rozmedzí 80-120 000 eur. Pre oblasť celého sveta sa najčastejšie stanovuje limit do 200 000 eur, ktorý by mal podľa všetkého pokryť väčšinu škodových udalostí.

Ak sa desíte toho, že sa nepoistíte na každý prípad a všetky možné škodové udalosti, zvoľte komplexné krytie, ktoré by Vám malo zaručovať úplné a kompletné poistenie pre každú príležitosť, takže Vás nič neprekvapí. Určite si najprv preštudujte proti akým možným rizikám máte možnosť poistiť sa. Ak sa idete potápať voľte úrazové poistenie, ale asi vynechajte zásah horskej služby, ten pri mori pravdepodobne nevyužijete. Kupujte len pripoistenia, ktoré Vám naozaj prídu vhod. Pri výbere poistenia myslite aj na poistenie zodpovednosti za škodu, ktorá platí aj pre prípad, že so sebou beriete aj deti a tie niečo rozbijú alebo inak poškodia.

Pri výbere zohľadňujte nasledovné:

 • Idete na pracovnú cestu: odporúčame poistenie právnej ochrany a batožiny
 • Na cesty si beriete drahšie veci: pripoistenie batožiny adekvátnej ceny
 • Idete lyžovať alebo sa chystáte do hôr: pripoistenie výjazdu horskej služby, úrazové pripoistenie, pripoistenie športovej činnosti a batožiny
 • Cestujete k moru: pripoistenie batožiny, úrazové poistenie, poistenie športovej činnosti
 • Pri ceste s deťmi: úrazové poistenie, pripoistenie zodpovednosti za škodu, poistenie storna zájazdu
 • Cestujete so staršími alebo handicapovanými osobami: poistenie na privolanie opatrovníka

Platí sa lekárovi v zahraničí v hotovosti?

Pýtate sa správne, ak máte uzatvorené cestové poistenie platíte v hotovosti, prípadne platobnou kartou hlavne menšie čiastky. Tie si od Vás vypýta priamo na mieste lekár, ktorý Vás ošetroval. Preto je dobré zobrať si na dovolenku aj finančnú rezervu alebo mať peniaze na účte a so sebou kartu. Ak sa jedná o drahšie zákroky, respektíve služby, napríklad ako hospitalizácia, je dobré nosiť so sebou stále potvrdenie o tom, že máte uzatvorené cestovné poistenie. Takéto finančne náročné transakcie vyfakturuje zahraničná nemocnica okamžite priamo poisťovni, prostredníctvom asistenčnej služby. Asistenčná služba je partnerom konkrétnej poisťovne, ktorý sa stará o klientov poisťovne v zahraničí a to nonstop. Je dobré zistiť si dopredu číslo na asistenčnú službu, aby ste ju mohli v prípade potreby bez problémov kontaktovať.  

Spravidla sa pri úraze či ochorení v zahraničí hneď kontaktuje asistenčná spoločnosť Mondial Assistance +421 2 529 33 113. Pripravte sa na to, že budete musieť uviesť:

 • Meno
 • Dátum narodenia
 • Telefónne číslo kde ste dostupný
 • Podrobnosti poistnej udalosti
 • Telefonický kontakt alebo iné spojenie do nemocnice konkrétne na ošetrujúceho lekára

Autor článku: Netfinancie.sk

{tag}link rel="canonical" href="http://www.dovolenkainfo.sk/cestovne-poistenie/506-vyberame-cestovne-poistenie"{/tag}