Pula je najväčším mestom a ekonomickým centrom Istrie. Nachádza sa pri úzkej zátoke s ostrovčekmi Uljanik, Sveti Andrija a Sveta Katarina. V tunajších lodeniciach kotvia zaoceánske lode. Mesto má tiež strategický, dobre vybavený prístav. Pula je tiež dôležitou križovatkou ciest, ktoré spájajú pobrežie a stred Istrie a Pulu s Rijeku.

Oblasť je vyhľadávaným turistickým i dovolenkovým centrom vďaka množstvu zachovaných pamiatok, príjemnej klíme a členitému pobrežiu. K hlavným turistickým komplexom patria Zlatne Stijene, Rybárska koliba a Verudela. Dnes mesto ponúka skvelé možnosti pre turistov a tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku. Dovolenkujúci môžu využiť veľkého množstva športových a rekreačných zariadení, zábavných programov terás so živou hudbou, kasín či diskoték. Samozrejme sú tu aj možnosti prevádzkovať rôzne vodné športy.

Pula zaujme aj tých, ktorí počas dovolenky radi získavajú nové poznatky a zaujíma ich história. Mesto Pula bolo už v 2. storočí n.l. administratívnym centrom Istrie, o čom svedčia aj zvyšky veľkolepých stavieb z rímskeho obdobia. Medzi najdôležitejšie pamiatky patrí amfiteáter z 1. storočia n.l., časti starého opevnenia Dvojaký a Herkulova brána, Víťazný oblúk Sergiovcov, osemhranné mauzóleum, pravoslávny kostol sv. Mikuláša, mestská radnica, katedrála a ďalšie. V archeologickom múzeu Istria si môžete prezrieť veľa nálezov z vykopávok na Istrii, ostrovov Cres a Lošinj. Neďaleko Puly sa nachádza aj medzinárodné letisko. Už od roku 1954 sa tu koná Chorvátsky filmový festival (júl).

{tag}link rel="canonical" href="http://www.dovolenkainfo.sk/europa/chorvatsko/63-pula"{/tag}