Spanielske schody, Rim

Španielske schody sa nachádzajú na stretagickom mieste neďaleko Piazza del Popolo a prekrásneho parku Villa Borghese. Schody dokonca ústia do uličky Via dei Condotti, kde nájdete zastúpené popredné talianske i svetové módne domy. Od Armaniho cez značky Prada, Gucci, Dolce Gabbana, ale aj Chanel, či Louis Vuitton. Práve Španielske schody sú už tradičným mólom významných módnych značiek a popri talianskom Miláne, ktoré je vyhláseným mestom módy, je Rím ďalším významným centrom vkusu, ktorý je Talianom vlastný.

Ak sa po Ríme pohybujete metrom, orientáciu vám uľahčí zastávka Spagna, z ktorej východ je orientovaný v tesnej blízskosti hornej časti schodov pri kostole Trinità dei Monti. Španielskych schodov je dovedna 135 a ústia práve pri kostole zasvetenom Svätej Trojici. Typický obrázok Španielskeho námestia spolu so schodami a kostolom dotvára fontána (Fontana della Barcaccia).

Schody, ako aj samotné námestie Piazza di Spagna, sú obľúbeným miestom stretávania. Nielen u turistov, ale dlhé stáročia sa tu stretávajú aj samotní Rimania a ako možno vidieť aj na fotografii, na Španielskych schodoch to žije počas celého dňa. Už od skorého rána tu stretnete ľudí smerujúcich do práce, aj deduškov, ktorí prišli pozrieť čo je nové. Cez deň sa to tu blýska fotoaparátmi turistov a večer sa tu stretávajú priatelia  a páry. Nech už prídete kedykoľvek počas dňa, sadnite si a vychutnajte si ich skvelú atmosféru.

Autor: dovolenkainfo.sk
Lokalita: Španielske schody, Rím, Taliansko