Keňa je krajina neskutočných kontrastov a panenskej prírody. Nájdete tu rôznorodé prírodné krásy, od vysokých hôr a jazier na severe, cez rozsiahle savany, lesy a pláne až po široké a biele piesčité pláže Indického oceánu s bohatým podmorským životom a nádhernými korálovými útesmi. Nebyť tejto nádhernej krajiny, nepoznali by sme zrejme ani swahilské slovo „safari“ – cesta. Safari je jedným z hlavných dôvodov pre návštevu Kene. Mnoho návštevníkov sa vracia znovu a znovu do miestnych národných parkov – úžasných prírodných zoologických záhrad o veľkej rozlohe.

Pozorovať voľne pohybujúce sa zvieratá v ich prírodnom prostredí, vidieť stáda slonov pri kúpaní z bezprostrednej blízkosti, toto, ale i oveľa viac sú nezabudnuteľné zážitky na celý život. Pokiaľ ste niekedy snívali o nocovaní v buši, v objatí divočiny a pod africkým nebom plným hviezd, potom safari a Keňa je to pravé pre Vás. Okrem nezabudnuteľného safari na Vás v Keni čaká veľmi priateľská atmosféra miestnych a domorodých obyvateľov. Do Keni navyše nie sú potrebné žiadne povinné očkovania. Odporúčajú sa však preventívne antimalariká (hlavne pri plánovanom safari).

Keňa sa rozprestiera vo východej časti kontinetu Afrika a jej centrálnou oblasťou prechádza rovník. Na západe hraničí s Ugandou, na severe susedí so Sudánom, Etiópiou a Somálskom. Východnú hranicu obmýva Indický oceán a južnú/juhozápadnú hranicnu zdieľa s Tanzániou. Hlavným a súčasne najväčším mestom krajiny je Nairobi, nachádzajúce sa vo vnútrozemí, presnejšie v jeho južnej časti. Najvyšším vrchom krajiny je Mount Kenya s výškou 5 199 m, podľa korého nesie meno samotná krajina. Podebie je na pobreží a juhu vlhké tropické, na severe suché tropické.

Hotely severne od Mombasy majú výhodu kratšej vzdialenosti od letiska (cca 30-60 min.) a všetky sa nachádzajú priamo u pláže. Najznámejšou plážou v tejto oblasti je Bamburi Beach. Pri odlive je možnosť kúpania sa v mori obmedzená, ale zas je to možnosť poprechádzať sa po piesku až k samotnému koralovému útesu.

Hotely na severnom pobreží sú vo všeobecnosti považované za cenovo prijatelnejšie. Južne od Mombasy je najznámejšia 13 kilometrov dlhá plážDiani Beach. Od letiska je vzdialená asi 40 kilometrov. Transfer na južné pobrežie teda trvá dlhšie (asi 90 minút) a jeho súčasťou je krátky prejazd trajektom. Aj tu (podobne ako na všetkých plážach v Indickom oceáne) je pri odlive možnosť kúpania v mori obmedzená. Je to však skvelá príležitosť na prechádzku po piesku až k samotnému koralovému útesu. Na južnom pobreží sú väčšinou hotely vyšších cenových kategórií.

Základné údaje

Vlajka - KeňaOficiálny názov krajiny: Keňa - Republic of Kenya - Kenya
Hlavné mesto: Nairobi
Rozloha: 580 367 km²
Počet obyvateľov: 43 013 341 (2012)
Hustota zaľudnenia: 74 obyv./km²
Mena: kenský šiling (KES)
Časové pásmo: SEČ+2