Keňa

Pri ceste do Keňe sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Kene musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

Keňa je krajina neskutočných kontrastov a panenskej prírody. Nájdete tu rôznorodé prírodné krásy, od vysokých hôr a jazier na severe, cez rozsiahle savany, lesy a pláne až po široké a biele piesčité pláže Indického oceánu s bohatým podmorským životom a nádhernými korálovými útesmi. Nebyť tejto nádhernej krajiny, nepoznali by sme zrejme ani swahilské slovo „safari“ – cesta. Safari je jedným z hlavných dôvodov pre návštevu Kene. Mnoho návštevníkov sa vracia znovu a znovu do miestnych národných parkov – úžasných prírodných zoologických záhrad o veľkej rozlohe.

Nairobi - hlavné mesto Kene

Nairobi je hlavné mesto Kene ležiace na juhozápade krajiny. Väčšina obyvateľov mesta žije na okraji mesta v najväčšom slume Afriky Kibera. Na dovolenku v Nairobi alebo Keni je najvhodnejšie obdobie medzi júnom a septembrom, kedy môžete pozorovať migrácie zvierat.

Keňa je známa aj vďaka svojim národným parkov a prírodným rezerváciám. Patrí sem napríklad národné parky a rezervácie ako Masai mara, Amboseli alebo Tsavo. V týchto parkoch možno obdivovať zebry, žirafy, antilopy, slony, leopardy a ďalšie zvieratá, ktoré poznáme zo zoologických záhrad.