Nairobi je hlavné mesto Kene ležiace na juhozápade krajiny. Väčšina obyvateľov mesta žije na okraji mesta v najväčšom slume Afriky Kibera. Na dovolenku v Nairobi alebo Keni je najvhodnejšie obdobie medzi júnom a septembrom, kedy môžete pozorovať migrácie zvierat.

V tomto období ani nie je tak horúco ako na začiatku roka. Medzinárodné letisko Joma Kenyatty je najvýznamnejším leteckým uzlom východnej Afriky.

Nairobi má turistom čo ukázať – či už navštevujete pamiatky alebo len prechádzate mestom a užívate si pohľady na život v uliciach. Odporúčame navštíviť miestne trhoviská s nezameniteľnou atmosférou. Život mesta v noci je vďaka mnohým kultúram rušný.V centre mesta je spleť výškových budov, ale aj niekoľko starých koloniálnych stavieb.

Príjazd do Nairobi - hlavného mesta KeňePríjazd do Nairobi - hlavného mesta Kene | "The A104 heading to Nairobi CBD" by Nairobi123 - Own work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Mesto bolo založené na konci 19. storočia britskými kolonialistami, ktorí tadiaľto ťahali železnicu z Mombasy do Ugandy. Dnes je multikultúrnym mestom s množstvom prisťahovalcov z bývalých britských kolónií.

Napriek tomu, že prevládajúcim náboženstvom v Keni je kresťanstvo, nájdete tu aj mešity. Najväčšou z nich je mešita Jamia s dvomi minaretmi a tromi striebornými kupolami. Medzi najzaujímavejšie architektonické pamiatky patrí budova Kenského parlamentu, Nairobská radnica, mauzóleum prvého kenského prezidenta Joma Kenyatty a  Katedrála Svätej rodiny.

Nairobi je tiež mestom múzeí. Nájdete tu Národné múzeum s expozíciami miestnej flóry a fauny a života domorodých Masajov. Železničné múzeum približuje históriu stavby železnice. Súčasné umenie zachytáva Mzizi Arts Centre. V kultúrnom centre Bomas of Kenya sa konajú tanečné vystúpenia.

Nairobi má veľa mestských parkov. Podniknúť výlet do prírody z mesta je veľmi jednoduché. Len 8 km za mestom totiž začína Nairobský národný park s množstvom zvierat ako levy a žirafy a až 400 druhov vtákov. Hneď vedľa sa nachádza park Uhuru s malým umelým jazierkom. Dovolenka v Nairobi tak prináša spleť ruchu mesta plného ľudí ako aj krásy divočiny africkej prírody.