Tunisko, arabské krajina na severe Afriky. Iný kraj, iný mrav... a nie je tomu inak ani v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii. Pred tým ako sa sem vyberiete, prečítajte si niekoľko rád a zžite sa lepšie s miestnymi zvykmi.

Hoci sú turistické časti už výrazne "europoizované", netreba miestne tradície brať na ľahkú váhu. Preto Vám prinášame nasledujúcu sekciu s praktickými informáciami o Vašej dovolenkovej destinácii - Tunisku.

Slovenskí občania nemajú pre vstup na územie Tuniska vízovú povinnosť v prípade, ak sa jedná o organizovaný pobyt a dostačujúcim cestovným dokladom je do tejto dovolenkovej destinácie platný pas. Absolvovanie špeciálnych očkovaní sa nevyžaduje.

Pri ceste do Tuniska sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Tuniska musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

Bezpečnosť

Tunisko je pre turistov bezpečnou krajinou. Jazdia sem ľudia z celého sveta. Tunisania na ľudí majú vyložene "čuch". Väčšinou nemusíte ani prehovoriť a už spoznajú, aké ste národnosti. Sem tam sa však aj oni zmýlia...
Ak sa sem (alebo kamkoľvek inam) chystáte vyraziť, zabudnite na teroristov. Nič také sa však nikde (dokonca ani u nás), nedá vylúčiť stopercentne...

Na čo by ste mali pamätať? Alebo ako prežiť príjemnú dovolenku? Nechoďte v tuniských mestách príliš draho a nápadne oblečení. Tunisania to zrovna radi nevidia. Dámam odporúčame nevystavovať na obdiv zlaté šperky.

V Tunisku sa vyhýbajte úzkym zapadnutým uličkám, vedúcim kamsi do vnútra, kde široko ďaleko nevidíte žiadneho turistu. To platí najmä pre dámy bez sprievodu!

Vreckári a krádeže

Vreckári sú proste všade - a to platí aj o Tunisku. Strážte si kabelky, príručné batožiny a hlavne peňaženky. Dávajte pozor na fotoaparáty, či kamery a podobné veci a nikde ich neodkladajte.. Až na tieto "drobnosti", s ktorými sa stretnete všade, je Tunisko skutočne bezpečná krajina, ktorej návštevu tí, ktorí ju už počas dovolenky spoznali, odporúčajú.

Dôležité informácie

Praktické informácie

  • Vízová povinnosť: nie (ak ide o organizovaný pobyt)
  • Cest. doklady: pas
  • Očkovanie: nevyžaduje sa

Dôležité telefónne čísla

  • Prvá pomoc: 190
  • Polícia: 197
  • Požiarnici: 198

Zastupiteľský úrad SR v Egypte

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire
3, Adel Husein Rostom,Káhiria,  Egypt
P.O.BOX 450
11794 - Ramses Post Office Dokki

Tel.: +202 3335 8240/7544
Mobil: +201 2221 71845
Fax: +202 3335 5810
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.mzv.sk/kahira