Tunisko je nádherná a veľmi rozmanitá krajina. S otvorenou náručou privíta všetkých tých, ktorí ju budú chcieť objaviť. A čo na Vás čaká? Tá správna porcia exotiky pod arabským nebom, krásne pláže, stromy večne zrelých pomarančov a množstvo horských oáz ako aj dávka histótrie.

Tunisko leží na africkom kontinente a jeho brehy sú obmývané nám asi najznámejším, Stredozemným morom. Tunisko susedí s dvoma štátmi. S Alžírskom zo západu a Líbyou z juhovýchodu.
Táto úrodná krajina bola a je priamo predurčená pre stretnutie rôznych kultúr. Leží len 124 km od Sicílie a cesta sem vám zaberie zhruba 2,5 hodiny lietadlom.

Tunisko je najsevernejšou krajinou afrického kontinentu. Brehy Tuniska obmýva Stredozemné more a samotná krajina leží na pol cesty medzi Atlantikom a povodím rieky Níl. Na západe hraničí s Alžírskom a na juhovýchode s Líbyou. Súčasťou Tuniska je aj ostrov Djerba ležiaci v zálive Malá Syrta. Hlavným a súčasne najväčším mestom krajiny je Tunis. Tunisko je síce najmenšia, ale zato najdostupnejšia z krajín severnej Afriky. Leží totiž necelých 130 km od talianskeho pobrežia. Podnebie má na severe stredomorský charakter s horúcim letom a miernou zimou, sezóna tu trvá od mája do októbra. Tunisko je krajina plná histórie. Kto by si neprial stáť v miestach, odkiaľ vzišiel bájny Hannibal? Mýtické Kartágo, známe zo školských lavíc, tu dodnes stojí. Púnske vojny boli skutočnosťou a ich odkaz prežil v rímskych pamiatkach. Ale história siaha oveľa ďalej. Navštívte aj krásne Sidi Bou Saïd, kde sa prechádzala filmová Angelika a zasnívajte sa. Pôjde to neobyčajne ľahko...

Tunisko leží v rovnakom časovom pásme ako Slovensko, ale nezavedú tam letný čas, takže v období november až marec majú rovnaký čas ako u nás a v období apríl až október je tam o hodinu menej.

Rozlohou je Tunisko približne dvakrát väčšie ako Česká republika. V presných číslach je to 163 610 km².  V krajine sa nachádzajú tri horské masívy: Kroumirie, ktorý oddeľuje severné pobrežie od vnútrozemia, Dorsale, ktoré ohraničuje stredotuniskú stepnú plošinu a Daharské pohorie, ako predel medzi pobrežnou rovinou a Saharskou púštou.

Často dochádza k zámene názvov Tunisko a Tunis. Tunis je hlavným mestom Tuniska, nachádza sa na severe krajiny a rozprestiera sa na ploche 212,630 km².

Základné údaje

Oficiálny názov krajiny: Tunisko - Tunisia - الجمهورية التونسية
Hlavné mesto: Tunis
Rozloha: 163 610 km²
Počet obyvateľov: 10 732 900 (2012)
Hustota zaľudnenia: 66 obyv./km²
Mena: tuniský dinár (TND)
Časové pásmo: SEČ