Exotika je časovo a finančne čoraz dostupnejšia a ak by ste si mali vybrať destináciu na prichádzajúce leto, mali by ste porozmýšľať nad Spojenými arabskými emirátmi, a to konkrétnejšie nad Dubajom, kam sa dostanete priamym letom z Bratislavy za šesť hodín. Zahoďte všetky svoje predsudky, Dubaj je skvelé mesto, ktoré sa ľuďom mení pred očami a určite stojí za to ho navštíviť. Užijete si ako pláž, tak aj zaujímavé atrakcie v meste. A keď sa vrátite za pár rokov? Mesto nespoznáte!

Pred cestou do Dubaja sa ubezpečte, že váš cestovný pas je platný ešte šesť mesiacov po návrate domov, pretože vás nemusia do krajiny pustiť, respektíve sa nedostanete ani do lietadla. Víza si pred príchodom nemusíte vybavovať, dostanete pečiatku pri vstupe.

emirat dubaj

Pre každého niečo

Dubaj je mesto tisícich tvárí. Jeden deň si môžete užívať krásnu pláž pri hoteli Burj al Arab so šiestimi hviezdičkami a druhý lyžovať v obrovskom nákupnom stredisku. Ak sa nebojíte výšok, potom si dopredu rezervujte lístok na vyhliadku na Burj Khalifa, odkiaľ uvidíte aj hrajúcu fontánu pred Dubai Mall, v ktorom sa nachádza aj akvárium. Vaša dovolenka v Dubaji sa bude páčiť každému členovi rodiny. Povinnou zastávkou sú Miracle Gardens, kde sa nebudete vedieť prestať čudovať, do akých tvarov sa dajú vymodelovať rastliny.

Skočte si za zážitkom

Pre tých najodvážnejších je tu možnosť skoku z lietadla nad umelo vytvoreným polostrovom tvaru mušle. Trúfnete si? Pre pokojné duše je tu Dubaj Marina s množstvom reštaurácií a luxusnými jachtami. Ďalší tip na program je výlet do púšte, kde sa preveziete na džípoch po pieskových dunách a môžete si jednu z nich aj zísť na snowboarde. Vyskúšajte si aj tradičný lokálny večer s programom a s domácim jedlom.

Do Dubaja a celkovo do Emirátov máte možnosť vycestovať buď na vlastnú päsť, alebo si nechať všetko zabezpečiť od cestovnej kancelárie.