Chorvátske pobrežie v okolí Umagu je obľúbeným miestom na trávenie dovolenky. Mesto Umag leží na severozápadnom pobreží Istrie. Historické centrum mesta je umiestnené medzi dvoma plytkými zátokami. Severná zátoka, ktorá je väčšia, slúži ako prístav a je chránená vetrolamami.

Hospodárstvo tejto lokality je založené na poľnohospodárstve, vinohradníctve, rybárstve a samozrejme turizme, keďže sa jedná o známe dovolenkové letovisko. Provincia Umag je úrodným a obrábaným krajom s poľami siahajúcimi až k pobrežiu.

Zmienky o tomto meste máme už z čias antiky, kedy sa na jeho území rozkladala rímska osada Umacus. K zaujímavým pamätihodnostiam mesta patrí zachovaná časť mestského opevnenia s vežami z 15. storočia. V mestskej veži sa zas nachádza lapidárium. Mnohé historické budovy mesta dnes slúžia ako obľúbené rybárske reštaurácie.

Výhodná poloha tohto mesta umožňuje dovolenkujúcim uskutočniť niekoľké zaujímavé výlety do bližšieho či ďalekého okolia – talianskeho Trieste, Benátok či slovinskej svetoznámej jaskyne Postojna. Miestni obyvatelia sa živia okrem cestovného ruchu aj poľnohospodárstvom, vinohradníctvom a rybárstvom. Provincia Umag je veľmi úrodný kraj s plochými poliami, ktoré sa tiahnu až k pobrežiu.

Pláže v tejto oblasti sú zvačša typicky okrúhliakové, v niektorých umelo vytvorených zátokách však nájdete okrem okrúhliakov aj piesok. Celé pobrežie tejto oblasti je členité, často zarastené lesom siahajúcim až takmer k samotným plážam.

{youtube}NU_KzADN-hM{/youtube}

Umag turistom ponúka bohaté možnosti ubytovania - hotely, bungalovy a kempingy. Pre turistov, ktorí sa tu chystajú tráviť aktívnejšiu dovolenku, slúžia tunajšie športové ihriská. Tunajšie tenisové kurty sú známe po celom okolí. Každoročne v auguste sa tu dokonca koná Croatia Open - majstrovstvá Chorvátska v tenise. Večer je možnosť skúsiť šťastie v kasíne. Umag je však zároveň aj kúpeľným mestom a teda vhodné pre ľudí, ktorí sem prišli hľadať kľud a relax.

Umagská riviéra

Umagská riviéra je obľúbeným miestom pre trávenie dovolenky. Ponúka mnohé hotely, apartmány, bungalovy a kempingy, pričom rivéra sa tiahne od Savudrije do Dajla. K zaujímavostiam patrí zachovaná časť mestského opevnenia s vežami z 15. storočia. Pre aktívnych dovolenkujúcich Umag ponúka množstvo športového aj rekreačného vyžitia. Nájdete tu bazény, pláže, kasíno, športové ihrisko, rovnako tak ako špeciálne programy pre starších, lovcov, rybárov a milovníkov prírody.

{tag}link rel="canonical" href="http://www.dovolenkainfo.sk/europa/chorvatsko/65-umag"{/tag}