Premýšľate, kam toto leto vyrazíte na dovolenku? Chorvátsko je nestále, čo sa týka počasia, Taliansko býva častou alternatívou, no skúšali ste už niektorý z gréckych ostrovov? Ak nie, vrelo vám odporúčame dovolenku v Grécku. Poteší vás slnečným počasím, ktoré sa počas vášho pobytu určite nezhorší, peknými plážami i pohostinnosťou miestnych obyvateľov. O kulinárskych špecialitách, ktoré musíte aspoň raz za život vyskúšať, kolujú legendy, rovnako ako o miestnej pálenke Ouzo.

Last minute Grécko je skvelou voľbou, oplatí sa vidieť Rhodos

Neviete, ktorý z gréckych ostrovov si vybrať? Bájny Rhodos – štvrtý najväčší grécky ostrov si vás získa svojimi nádhernými plážami s krištáľovo čistou vodou, rovnako tak malebnými historickými uličkami, prekrásnou prírodou a stavbami z čias maltézskych rytierov.

To však nie je všetko – ide o skvelo vybudovaný ostrov s veľkým počtom hotelov, reštaurácií, taverien, obchodov a iných cestovateľsky zaujímavých zastávok. Rhodos doslova dýcha históriou na každom kroku. Kedysi sa sem chodievali vzdelávať Rimania, dokonca sám Cézar! Ak zavítate na tento čarovný ostrov, určite nesmiete vynechať návštevu Údolia motýľov, v ktorom okolo vás lietajú tisíce pestrofarebných motýľov, no ochrancovia prírody sa snažia o jeho uzatvorenie.

Východná časť ostrova je vhodnejšia pre rodiny s deťmi, západná zas pre milovníkov športov a adrenalínu. Ak čo i len trochu inklinujete k surfovaniu, na tomto mieste naň máte ideálne podmienky. Dovolenka na Rhodose splní všetky vaše očakávania od A po Z.

Ostrov RhodosZdroj: bigstockphoto.com

Kréta vás dostane nádhernou prírodou

Hovoria jej aj kolíska európskej civilizácie. Tento pôvabný, mýtický ostrov je dokonca najväčším ostrovom v Stredozemnom mori, pýši sa tiež troma tisíckami jaskýň. Vedeli ste, že vzduch na Kréte predpisoval legendárny Hippokrates ako liek na mnoho chorôb?

Na Kréte si prídu na svoje všetci. Milovníci histórie by nemali vynechať Knossos – miesto, kde stál palác bájneho kráľa Minosa. Typickí plážoví vylihovači budú ochkať nad plážou Balos, kam sa kedysi vybrali aj Princ Charles s lady Di. Rajom pre botanikov a ornitológov je zas najdlhšia európska roklina Samaria. Po stopách hippies pôjdete, ak navštívite čarokrásnu Matalu. Neštrngnúť si na brehu domácou Raki, by bol hriech! Tak čo, tento rok to bude last minute Kréta?

Ostrov KrétaZdroj: bigstockphoto.com