tunisko-sousse-iz

Na dovolenku v Tunisku vás môže zlákať viacero vecí  - prijateľné ceny zájazdov, horúce počasie aj mimo letných prázdnin, nádherné pláže, more, krátka vzdialenosť a hlavne... ste predsa už na inom kontinente! Nazabúdajte však, iný kraj - iný mrav...

Tieto dvere sú trošku symbolické - hoci sú zamknuté, sú pootvorené. Tak ako samotná arabská kultúra. Prejsť cez tieto dvere môžete, ale najskôr si je dobre o nej niečo zistiť, naštudovať, prečítať. Každý kto strávil pár dovolenkových dní v Tunisku sa stretol s niečim čo ho zaskočilo alebo prekvapilo - či už to boli ľudia, kultúra, tradície, rázovitosť krajiny, alebo počasie. Jedno je však isté, ako dovolenkári, či turisti treba tamojšie zvyky rešpektovať.

Turizmus je v Tunisku jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcim odvetvím a výnosy z neho podstatnou mierou hýbu tuniskou ekonomiku. Tunisania nijako zvlášť netiahnu k fanatickému vyznaniu islamu a sú veľmi tolerantní, takže sa nemusíte báť. Dámy sa však počas dovolenky určite neskryjú pozornosti mužov ako je tomu snáď v každej arabskej krajine.

Lokalita: Sousse, Tunisko
Autor: Ivana Zigová