Sousse je hlavným mestom tuniského Sahelu leží na brehu mora, javí sa ako najúrodnejšie miesto. Je obklopené záhradami a ovocnými sadmi. Sousse sa stal v posledných rokoch vyhľadávanou dovolenkovou destináciou v severnej Afrike.Úzke uličky plné turistov, hluku a áut pripomínajú skôr európske mestá. Tunajšie ekonomika je zameraná hlavne na cestovný ruch, to znamená, že tu nájdeme celý rad hotelov vybavených opäť veľmi moderne, reštaurácií a kaviarní, diskoték a iných miest pre odpočinok.

Prímorské letovisko Sousse je zároveň tretím najväčším mestom Tuniska. K videniu tu sú nielen plantáže olivovníkov, ovocné sady a krásne záhrady, ale aj tisícročné pevnosti a hradby, ktoré sa týčia nad dlhými plážami s jemným pieskom. Nájdete tu staré mesto s hradbami, uličkami plnými predajcov tradičného tovaru a nespočetnými pamiatok. Táto "Perla Tuniska", ako býva mesto často nazývané, bola založená už v 11. storočie pred Kr.

Okrem historických pamiatok sú v Sousse hlavným lákadlom pre turistov krásne pláže a možnosť venovať sa najrôznejším športovým aktivitám. Ak dávate prednosť relaxácii, nájdete tu množstvo stredísk ponúkajúcich rozmanité druhy masáží. 

Mesto Sousse je staršie ako samotné Kartágo. Ako dôležitý prístav ho založili Feničania a čoskoro okolo neho vyrástlo mesto. Rozsiahle modlitebné miesto, ktoré sa nachádza v susedstve Veľkej mešity, dokazuje veľkosť a význam mesta v vtedajšej dobe.

Sousse je miestom, kde pristál Hannibal na konci svojej výpravy do Talianska. Všetky historické pamiatky a trhovisko leží za múrmi mesta. Na predmestí Sousse sa nachádza komplex kresťanských katakomb. Niektoré boli reštaurované a sú otvorené pre verejnosť.

Sousse patrí medzi najstaršie mestá v Tunisku. Feničania mu dali meno Hadruméten. Od Kartága bolo nezávislé až do 6. storočia pred nl. Po púnskych vojnách h v 2. storočí cisár Traianus povýšil na rímsku kolóniu. O sto rokov neskôr bolo zničené a následne obnovené. Toto strategické miesto bolo niekoľkokrát okupované rôznymi národmi.

História tu na Vás dýcha na každom kroku, no na svoje si prídu i tí, ktorí si radi spestria dovolenku športom. Takmer na každom kroku narazíte na školu potápania alebo surfovania.

Určite si nenechajte pri prechádzke mestom ujsť nedeľný trh. Je kúsok za mestom pri ceste do Mahdie. Už skoro ráno tu môžete stretnúť poľnohospodárov a obchodníkov s rôznym tovarom a zažiť tak pravú atmosféru tuniského obchodu.

Ak máte radi históriu, v severnej časti mesta navštívte ranokresťanské katakomby (5 km podzemných chodieb) jedná sa o nekropolu - hroby sú tu vytesané do stien. Otvorené by malo byť denne okrem pondelka a vstupné okolo 1,1 TND.

Tiež si určite nenechajte ujsť návštevu jednej z najstarších islamských stavieb v severnej Afrike - Ribat (pôvodne hrad slúžiaci ako útočisko obrancom viery). Otvorený denne, vstup 2,1 TND.

Ak sa vydáte kúsok ďalej, potom medzi Sousse a Sfaxom nájdete malú dedinku El Jem. Už z diaĺky uvidíte amfiteáter rímskej osady Thysdrus. Je opradený zaujímavou históriou a dnes sa tu odohrávajú koncerty najrôznejších orchestrov zo všetkých krajín sveta, ktorými si môžete ozvláštniť dovolenkový pobyt.