Port El Kantaoui je prekrásny prístav, ktorý sa nachádza asi 8 km severne od mesta Sousse. Toto mestečko bolo vybudované v rokoch 1974 - 1979. Inšpiráciou staviteľom bola dedinka Sidi Bou Said, známa svojou kombináciou bielej a modrej.

Port El Kantaoui bol vybudovaný kvôli výstavbe hotelových komplexov, golfového ihriska a ďalších turistických atrakcií. Jedná sa o destináciu s luxusnými rezortami, ktorá je svojím založením a ponukou služieb zacielený na dovolenkujúcich, ktorí rozhodne nemajú hlboko do vreciek.

Prístav pojme viac ako 300 plavidiel, z ktorých väčšinu tvoria jachty milionárov. Z prístavu denne vyplávajú lode, postavené v štýle starodávnych pirátskych korábov, ktoré odvážajú turistov na trojhodinové plavby spojené s občerstvením a zábavou. Iné lode vás môžu vziať na celodenné rybárske výlety alebo pozorovanie delfínov.

Prístav v Port el Kantaoui, TuniskoPrístav v Port el Kantaoui, Tunisko - "Port El Kantaoui Marina, Sousse 2 (348984841)" by Tony Hisgett from Birmingham, UK - Port El Kantaoui Marina, Sousse 2Uploaded by tm. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Milovníci golfu určite využijú golfové ihrisko s 27 jamkami. Inak si rozhodne užijete kúpanie a opaľovanie na krásnych piesočných plážach. Vyskúšať môžete aj rôzne vodné športy vrátane potápania.