Ak letíte s cestovnou kanceláriou, je o Vás postarané a nemusíte sa báť! Systém zadávania zájazdov u cestovných kancelárií funguje tak, že Vy si síce dovolenkový zájazd objednáte a zaplatíte, ale miesto sprievodcu budete mať delegáta. Delegát s Vami do zahraničia necestuje, ten tam už je a bývajú tam trebárs aj niekoľko rokov. Vás si len vyzdvihne v zahraničí na letisku.

V deň Vášho odletu do Tuniska Vás niektorý zo zamestnancov cestovnej kancelárie postaví k odbavovacej prepážke a ďalej už musíte sami.

Prípadne Vás ešte nejako navedie. Viac pre vás urobiť v tejto chvíli ani nemôže. Akonáhle prejdete cez odbavovaciu prepážku, zamestnanec aeroliniek Vám ukáže cestu ďalej, k pasovej kontrole.

Tam predložíte svoj pas. Potom idete k detektoru, kde sa kontroluje, či u seba alebo v príručnej batožine nemáte zakázané veci (všetky ostré predmety - nôž, vidličku, nožnice a v poslednej dobe tiež niektoré druhy tekutín). Keď budete mať kontrolu za sebou, pôjdete do predletovej haly, v ktorej čakáte na pristavenie lietadla a na vytúžený odlet na dovolenku.

Cesta do Tuniska trvá zhruba 2,5 až 3 hodiny. Podľa toho, ako rýchlym lietadlom letíte. V Tunisku žiadny časový posun nie je, po pristátí teda nemusíte nastavovať hodinky.

Odporúčanie! Po prílete si na letisku vymeňte v jednej zo zmenární peniaze. Býva tu najpriaznivejší kurz a navyše máte na nejakú chvíľu po starostiach.

Niekde pri východe by na vás mal čakať buď delegát cestovnej kancelárie (Váš sprievodca) a alebo nejaký jej "vyslanec". Či tak alebo onak, jeho / jej úloha je jasná. Ukázať Vám autobus, ktorý Vás dopraví rovno do hotela a tam Vás ubytovať. Väčšinou to funguje tak, že sa naskladáte do veľkého autobusu a ten potom s Vami 2 hodiny jazdí po tuniských hoteloch a rozváža vás. Takže s tým rátajte a kúpte si ešte na letisku najmenej nejakú vodu, nech sa máte pri "rozvoze" čím osviežiť.

Ak ste si hotel v Tunisku objednali bez cestovnej kancelárie a idete sem tzv. "na vlastnú päsť", iste využijete na odvoz z letiska miestne taxíky. Pred letiskom ich vždy čaká niekoľko.