Tunisko sa za posledné roky stalo vyhľadávanou dovolenkovou destináciou turistov z celej Európy a vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre a mnohostranným turistickým možnostiam atraktívne v každom ročnom období.

 Dovolenka v Tunisku, to nie sú len nekonečné pláže a neustále žiariace slnko. Môžete tu tiež navštíviť mnoho historických pamiatok a prírodných zaujímavostí. K tým najatraktívnejším určite patria bájne Kartágo, koloseum El Jem, historické mestá Dougga Tunis, berberské jaskynné obydlia v Matmate, soľné jazero Chott el Jerid alebo púšť Sahara a jej magické oázy.

V Tunisku nájdete luxusné hotelové komplexy pre najnáročnejších klientov, ale aj množstvo hotelov lacnejšej kategórie. Medzi najobľúbenejšie turistické lokality patrí ostrov Djerba, letoviská HammametMonastir, Sousse Skanes, Port El KantaouiMahdia, BizerteTabarka a Borj Cedria. Okrem mora, pláží a hotelov je Tunisko aj krajinou bohatou na históriu, prírodné krásy a nevšedné zážitky. Ak chcete spoznať pôvab afrického kontinentu, skúste práve Tunisko.

Hotelový komplex v SousseJeden z hotelových rezortov v Sousse

Tunisko však nie je len more, pláže a z každého rohu dýchajúca história. Do Tuniska sa jazdí aj za Saharou. Sú tu nekonečné duny z tak jemného piesku, že vám pretečie pomedzi prsty ako voda. Najkrajšia je Sahara pri západe alebo východe slnka. To potom lúče vykúzlia v piesku mäkké tiene, ktoré sa s Vami hrajú na schovávačku. Možno sa prejdete aj na ťavách a pochopíte, prečo sa im hovorí práve koráby púšte...

Krásnym kontrastom pustej Sahary sú oázy. Ak by ste túžili nejakú navštíviť, potom cestujte do Tuniska a smerujte svoje cesty k juhu. Pretože tu je prírodné bohatstvo plné zelených paliem, vodopádov a horských a saharských oáz. Niektoré vyrastajú do krásy priamo na kraji rozľahlých soľných jazier Tuniska. Ak sem pôjdete, možno uvidíte aj svoju fata morganu...

Tunisko je turizmu úplne otvorené, takže sa nemusíte báť. Tunisania nijako zvlášť netiahnu k fanatickému vyznaniu islamu a sú veľmi tolerantní. Turizmus tu beží na plné obrátky a výnosy z neho podstatnou mierou tiahnu tuniskou ekonomiku. Dámy sa však počas dovolenky dozaista neskryjú špeciálnej pozornosti mužov ako je tomu azda v každej arabskej krajine.