Kanada je typická očarujúcou prírodou, riekami a lesmi. Také je aj mesto Toronto. Leží v blízkosti jazera Ontário. Počas dovolenky sa s čistým svedomím môžete nechať vtiahnuť do nádhernej atmosféry, ktorú vytvára panoráma mesta akoby ležiaceho nad vodnou hladinou.

Dovolenka v Toronte vám ponúka relax tela aj duše. Vynikajúci vzduch, príjemný ruch veľkomesta, neustále sa premávajúce loďky a večer nádherne osvetlené mesto sú typické elementy Toronta. Pripravte sa však nato, že ceny sú, v porovnaní s našimi, o niečo vyššie. Systém dopravy v Toronte je výborný. Autobusom, metrom, električkou či taxíkom sa dá dostať všade do mesta. Ceny taxíkov nie sú vysoké.
Ubytovanie v centre mesta je drahšie, závisí od toho, aký druh ubytovania a apartmán si zvolíte. Lacnejšie ubytovanie sa dá nájsť mimo centra mesta.

Mesto je plné barov, kaviarní, koncertov a divadiel. Nákupy sa dajú počas dovolenky realizovať na každom kroku v desiatkach obchodných centier a niekoľkých obchodných štvrtiach. V Toronte je možné navštíviť niekoľko vynikajúcich galérií a múzeí. Napríklad veľká galéria Art Gallery of Ontario, múzeum topánok Bata shoes muzeum, prírodovedné múzeum Royal Ontario Museum alebo galériu súčasného umenia Power Plant. V Toronte je aj niekoľko krásnych architektonických skvostov. Synagóga Anshei Minsk, gregoriánska stavba Campbell House alebo pevnosť Fork York.

Náš tip! Hokej v Toronte... Synonymom Toronta je hokejový klub Toronto Maple Leafs a počas dovolenky sa oplatí vidieť nielen ich štadión, ale aj samotný hokejový zápas.

Na kanadskom chodníku slávy majú svoju hviezdu rôzne celebrity pochádzajúce z Kanady. Najväčší park mesta je High Park. Miestni ho využívajú na trávenie voľného času a oddych. Hokejová sieň slávy, centrum kanadských Indiánov, či zábavný park – to všetko nájdete v Toronte.

Toronto Vás pohostí na každom kroku v príjemných reštauráciach a kaviarňach. Ceny sú podľa druhu reštaurácie. Tie luxusnejšie sú, pochopiteľne, drahšie. Jedlo je chutné, Kanada však nemá svoju typickú kuchyňu.

Ak snívate o tom, že zažijete život veľkomesta bez zbytočného ponáhľania sa niekam, tak Toronto je pre vašu dovolenku ideálne. Čistý kanadský vzduch, krásna scenéria rozľahlého mesta a rôzne architektonické skvosty sú pre každého lákadlom, ktorému je príjemné podľahnúť.