Argentína je krajina bohatá na rôznorodosť klimatických pásem ovplyvňujúcich rozmanitosť jej vegetatívneho i živočíšneho bohatstva je ako stvorená na dovolenku pre náročného turistu. Argentína (z lat. argentum – striebro) je miestom výrazných rozdielov a exotiky nielen v prírodnom, či klimatickom ponímaní. Hlavná turistická sezóna v Argentíne prebieha v mesiacoch január a február, čiže počas tamojších letných prázdnin, ktoré vytvárajú dobré podmienky pre návštevu južnej časti krajiny. Mesiac júl, je vrcholným zimným mesiacom turistickej sezóny, pričom najpríjemnejším obdobím v subtropických oblastiach je apríl až október.

Západom krajiny od severu na juh sa tiahne pohorie Ánd, ktoré je ideálnym miestom pre lyžiarov ako aj turistov, ktorí sa môžu kochať majestátnosťou týchto veľhôr, ich národnými parkmi a prírodnými rezerváciami s bohatou faunou i flórou. El Chaltén je strediskom - dedinkou turistov pod zasneženým pohorím Fitz Roy. Medzi miesta, ktoré by ste v Argentíne mali navštíviť patria vodopády Iguazú ležiace na hranici s Brazíliou, prírodná rezervácia na polostrove Península Valdés v Patagónii, v ktorej máte najlepšiu možnosť pozorovať kosatky, veľryby, tulene a tučniaky v ich prirodzenom prostredí. Ďalšími najznámejšími prírodnými úkazmi krajiny, ktoré určite nevynechajte pri potulkách Argentínou, sú ľadovec Perito Moreno a národné parky Talampaya a Ischigualasto.

Rieka Chubut je dlhá 810 km a preteká juhom ArgentínyRieka Chubut je dlhá 810 km a preteká juhom Argentíny - By Lisandro Moises via Wikimedia Commons

Hlavným, súčasne najkrajším mestom južnej Ameriky a najväčším mestom južnej pologule je Bueanos Aires, v ktorom žije tretina obyvateľstva Argentíny. Pre toto mesto ako aj krajinu sú typické bary s podmanivou národnou hudbou a tancom – tangom. Milovníci histórie a poznávania tradičnej kultúry majú v mnohých väčších mestách ako sú La Plata, San Fernando del Valle, Córdoba, San Salvador, Quilmes, ktorý je pôvodnou andskou pevnosťou z predhispánskeho obdobia a je najväčšou historickou pamiatkou, možnosť navštíviť mnohé galérie, múzeá a významné historické pamiatky.

Pred vycestovaním do tejto krásnej exotickej krajiny by ste však mali byť oboznámení s dodržiavaním základných bezpečnostných pravidiel, pretože po nástupe finančnej krízy a znížení životnej úrovne miestnych obyvateľov stúpla kriminalita. Argentínski občania môžu byť súčasne pre mnohých španielski hovoriacich návštevníkov pohoršením, pretože ich bežná komunikácia a aj oslovovanie blízkych ľudí obsahuje veľa nadávok.

Napriek tomu, prírodné, historické a kultúrne bohatstvo je neodolateľným lákadlom pre mnohých zanietených cestovateľov ponúkajúcim prežitie nezabudnuteľnej a dobrodružnej dovolenky v tak vzdialenej a exotickej krajine ako je Argentína.