Exotických destinácií s peknými plážami a priezračným morom je na svete veľa. Maurícius však medzi nimi určite vyniká, vďaka mimoriadne kvalitným službám. Pokiaľ si chcete splniť svoj životný sen a zažiť naozaj luxusnú dovolenku za výhodnú cenu, Maurícius Vás určite nesklame. Je to skutočný tropický raj v Indickom oceáne.

Dovolenka na ostrove Maurícius je vhodná nielen pre tých, čo radi lenošia a relaxujú na pláži, ale i pre tých aktívnejších, ktorí nebudú určite sklamaní. Možnosti aktívneho vyžitia sú čoraz viac bohatšie, vyberať si môžete z mnohých doplnkových aktivít a fakultatívnych výletov. Maurícius je tiež ideálnym miestom pre dovolenkárov, čo majú radi golf. Maurícius ponúka 6 skvelých 18 jamkových a päť 9 jamkových ihrísk medzinárocných parametrov. Sú tu takisto skvelé podmienky na potápanie a šnorchlovanie.

Na ostrove Maurícius sa nachádzajú rozsiahle hotelové komplexy s kúpeľnými centrami, golfovými ihriskami a vysokým štandardom služieb. Dokonca aj ubytovanie v hoteloch strednej kategórie splní Vaše predstavy.

Nádherná krajina ostrova MauríciusPohľad na nádhernú krajinu ostrova Maurícius - "Bambous Mountains (6294123424)" by carrotmadman6 from Mauritius - Bambous MountainsUploaded by russavia. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Z ďalších zaujímavých služieb možno spomenúť možnosť zorganizovania exotickej svadby na Mauríciu. Je to preto i skvelé miesto pre strávenie medových týždňov. Veľká výhoda ostrova Maurícius, ktorá prispeje k Vašej maximálnej relaxácii je i minimálny časový posun, dobré letecké spojenie po celý rok a priaznivé klimatické podmienky.

Štandard služieb na Mauríciu je veľmi vysoký a miestne obyvateľstvo je známe svojou pohostinnosťou a zdvorilosťou. Vás zážitok z dovolenky na Mauríciu umocní aj miestna kuchyňa, ktorá odráža kozmopolitný ráz ostrova. Využíva hlavne množstvo druhov rýb a ďalších plodov mora, veľkého množstva korenia, ryže, zeleniny a tropického ovocia.

Zaujímavé Destinácie

Port Louis je nepochybne zaujímavným miestom pre ozvláštnenie vašej exotickej dovolenky na Mauríciu. Môžete tu navštíviť čínsku pagodu, pozrieť si európsku architektúru, indických chrám, či takmer arabský trh. Pokiaľ ste v detských rokoch podľahli čaru filatelistiky, určite si nemôžete nechať ujsť návštevu múzea Blue Penny s originálnymi exponátmi preslávených poštových známok, vrátane modrého a oranžového Maurícia. Mesto Port Louis ponúka bohaté možnosti nákupov. Pokiaľ Vás nakupovanie prestane baviť, alebo budete unavení z množstva zážitkov, ktoré tu môžete zažiť, stačí si len niekde sadnúť v niektorej z mnohých miestnych reštaurácií.

Pláž Belle Mare je právom označovaná ako skvost ostrova Maurícius. Belle Mare je 10 kilometrov dlhá pláž v jej okolí sa tiež nachádzajú 2 golfové ihriská.

Živé letovisko Grand Baie ponúka bohaté možnosti nákupov a občerstvenia. Je známe aj ako obľúbené centrum nočného života na ostrove Maurícius.

Jednou z najvyhľadávanejších lokalít je Flic en Flac, práve pre svoje nádherné pláže

Blue Bay je ohraničená koralovými útesmi, ktoré ju ochraňujú pred veľkými vlnami. Je to tiež výborná lokalita pre potápanie s obrovským množstvom rýb. V oblasti Blue Bay sa nachádza prvý morský park na ostrove Maurícius. Je to skvelé miesto ne realizáciu vodných športov, šnorchlovania, potápania, kúpania sa v mori, alebo len slnení sa na pláži.

Polostrov Le Morne, ktorý leží na juhozápadnom pobreží ostrova Maurícius patrí k najobľúbenejším miestam pre návštevníkov. Hora Le Morne Brabant, so svojimi 556 m sa majestátne týči nad 4 kilometrovou plážou a vytvára tak neopakovateľnú kulisu. Dlhé piesočnaté pláže sú tu určené predovšetkým návštevníkom v luxusných hoteloch. Na Le Morne sa tiež nachádza 18 jamkové golfové ihrisko.

Trou d’Eau Douce je pôvodne rybárska dedinka, ktorá dnes predstavuje malé turistické letovisko. Nachádza sa tu len jedna ulica. Táto oblasť sa vyznačuje hlavne ako východzí bod, pre výlety na ostrovček Ile aux Cerfs.