Exotika

 • Cancún - dovolenkový sen v Mexiku

  Cancún - dovolenkový sen v Mexiku

  Cancún je dovolenkovým snom. Je ideálne položený na východnom pobreží Yucatánskeho polostrova. Je obmývaný Karibským morom, kde teplota vzduchu málokedy klesne pod 25 stupňov Celzia. Tí, ktorí Cancún už navštívili, vedia, že pod žiariacimi fasádami vybavenými všemožným mysliteľným komfortom nájdete pôvabne, kúzelné Mexiko, bohaté na históriu, osobitosť a kultúru.

 • Dovolenka na Filipínach

  Filipíny nepatria k tradičným exotickým dovolenkovým destináciám a o to väčšie je ich čaro najmä pre tých, ktorí okrem krásnych pláží majú radi aj spoznávanie krajiny, prírody a kultúry. Vzhľadom početnosť filipínskych ostrovov, ktorých je dovedna vyše 7 000, pobrežná čiara je až 36 289 kilometerov dlhá. Filipínske ostrovy sa rozprestierajú v severnom Pacifiku (Tichý oceán). Severozápadnú časť obmýva Juhočínske more, juhozápadnu Suluské more, z východu Filipínske more a z juhu Sulaweské more, známe aj ako Celebeské more.

 • Dovolenka na Madagaskare

  Alej baobabov

  Nebaví vás klasická dovolenka s all inclusive a vylihovaním pri mori a bazéne? Pokiaľ je fotografovanie vaším koníčkom a ste milovníkom ozajstnej prírody, Madagaskar je práve pre vás. Dovolenka na Madagaskare je nezabudnuteľným zážitkom s fascinujúcim rastlinstvom a živočíšstvom, ktoré príroda formovala izolovane od okolitého sveta po milióny rokov.

 • Dovolenka na Maledivách

  Maledivy sú najplochším a najnižšie položeným štátom sveta. Žiadne miesto neleží viac ako 2,5 m nad hladinou oceánu. Maledivy pozostávajú celkovo až z 1196 ostrovov, z ktorých obývaných je zhruba 200 z nich.

 • Dovolenka na ostrove Bali

  Pre mnohých turistov predstavuje ostrov Bali najmä pláže, zelené lesy a terasovité ryžové polia. Bali ponúka aj bohatú kultúru, tradičné dedinky s miestnymi priateľskými a prívetivými obyvateľmi, ktorí sú známi svojou remeselnou zručnosťou a to najmä koženými výrobkami, batikou, maľbou a rezbárskym umením. Nakupovanie, stravovanie a výlety sú na ostrove za dostupné ceny.

 • Dovolenka na ostrove Bora Bora

  Dovolenka na ostrove Bora Bora

  Ostrov Bora Bora sa často nazýva Perlou Polynézie pre svoje prekrásne lagúny, jedny z najkrajších na celom svete. Bora Bora predstavuje miesto tých najkúzelnejších snov o tyrkysových lagúnach, nekonečných piesočných plážach a o horách plných vegetácie. Stráviť dovolenku na ostrove Bora Bora a dotknúť sa sna preto láka čoraz viac ľudí. 

 • Dovolenka na ostrove La Digue, Seychely

  Podmorský svet na ostrove La Digue

  Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel s rozlohou približne 10 km² a s 2000 obyvateľmi. Na ostrove nie je žiadne letisko, takže sa sem môžete dostať katamaránom z ostrova Praslin, ktorý je vzdialený asi 5 kilometrov (asi 30min. pri plavbe loďou). Charakteristickým znakom ostrova sú veľké žulové balvany, ktoré zvetrali do skutočne pozoruhodných a bizarných tvarov.

 • Dovolenka na ostrove Lombok

  Ostrov Lombok sa nachádza sa severne od Bali a je nazývaný menšou sestrou ostrova Bali. Ostrov sa vyznačuje bujnou vegetáciou, kokosovými a banánovými plantážami a nádhernými plážami, kde je len minimum turistov. Medzi najznámejšie a najkrajšie pláže patrí Sanggigi Beach.Na južnom pobreží sú veľké vlny a ideálne podmienky pre surfovanie.

 • Dovolenka na ostrove Mahé, Seychely

  Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé

  Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

 • Dovolenka na ostrove Maurícius

  Príroda na ostrove Maurícius

  Exotických destinácií s peknými plážami a priezračným morom je na svete veľa. Maurícius však medzi nimi určite vyniká, vďaka mimoriadne kvalitným službám. Pokiaľ si chcete splniť svoj životný sen a zažiť naozaj luxusnú dovolenku za výhodnú cenu, Maurícius Vás určite nesklame. Je to skutočný tropický raj v Indickom oceáne.

 • Dovolenka na ostrove Tahiti

  Ostrov Tahiti sa týči nad Tichým oceánom, obklopený mohutným pohorím, vnútri ktorého sa skrývajú hlboké údolia, čisté priezračné riečky a honosné vodopády. Pevnina je domovom mnohých druhov tropických kvetov a väčšiny obyvateľov zo súostrovia Spoločenské ostrovy vo Francúzskej Polynézii.

 • Dovolenka na Seychelách - exotika, ktorá očarí

  Západ slnka nad Anse a la Mouche, ostrov Mahé

  Seychely sú ostrovným štátom, rozprestierajúcim sa južne od rovníka, pojímajúcim 115 väčších i menších ostrovčekov. Pokiaľ si chcete dovolenku i Seychely skutočne užiť čo najviac, odporúčame skombinovať pobyt na viacerých ostrovoch. Na Seychelských ostrovoch je po celý rok príjemné tropické podnebie, nekonečné biele pláže, pestrý podmorský svet a komfortné hotelové komplexy. To predurčuje Seychely na vašu dovolenku snov s dokonalým relaxom a odpočinkom.

 • Dovolenka na Srí Lanke

  Socha Buddhu - Sri lanka, dovolenka

  Srí Lanka je zelený drahokam, uprostred priezračných vôd Indického oceánu. Po ukončení dlhotrvajúcich nepokojov na severe krajiny, na jar v roku 2009, tento rajský ostrov zaznamenal prílev turistov a návštevníkov z celého sveta. Obľuba dovoleniek v tejto destinácii je zjavná aj z dojmov dovolenkárov, ktorí túto krajinu navštívili a Srí Lanku si doslova zamilovali.

 • Dovolenka na Zanzibare

  Gueréza červená zanzibarská

  Zanzibar je rozprávkový ostrov v Indickom oceáne. Je to ostrov korenia a tropického ovocia, ostrov nekonečných bielych pláží a azurového mora. Lákadiel ma ostrov viac než dosť. Zanzibar je skutočným rajom pre každého, kto miluje teplé podnebie a kúpanie vo vyhriatom a priezračnom mori. Najlepšie zanzibarské pláže patria určite k tým najkrajším na svete a rovnako neobyčajný je aj jeho podmorský život.

 • Dovolenka v Argentíne

  Argentína je krajina bohatá na rôznorodosť klimatických pásem ovplyvňujúcich rozmanitosť jej vegetatívneho i živočíšneho bohatstva je ako stvorená na dovolenku pre náročného turistu. Argentína (z lat. argentum – striebro) je miestom výrazných rozdielov a exotiky nielen v prírodnom, či klimatickom ponímaní. Hlavná turistická sezóna v Argentíne prebieha v mesiacoch január a február, čiže počas tamojších letných prázdnin, ktoré vytvárajú dobré podmienky pre návštevu južnej časti krajiny. Mesiac júl, je vrcholným zimným mesiacom turistickej sezóny, pričom najpríjemnejším obdobím v subtropických oblastiach je apríl až október.

 • Dovolenka v Dominikánskej Republike

  Dominikánska republika sa nachádza na jednom z ostrovov v Karibiku a je súčasťou súostrovia Veľké Antily. V Dominikánskej republike je mnoho veľkých pláží s jemným pieskom. Najlepšie sa nachádzajú v Punta Cané. Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a národnými parkami. Dovolenka v Dominikánskej republike Vám zaručí skutočný relax a odpočinok.

 • Dovolenka v Dubaji

  Hotel Burj Al Arab - Dubaj - Dovolenka Spojené Arabské Emiráty

  Dubaj je výnimočným mestom. Je to synonymum bohatstva, luxusu a prepychu. Nachádza sa tu jedna z najvyšších stavieb sveta Burj Khalifa, ultra-luxusné hotely, najväčšie obchodné centrá sveta, či lyžiarsky areál Snow World, ktorý je celoročne v prevádzke. V Dubaji je aj najmodernejšie metro na svete. Toto sú len niektoré „naj“ tejto metropole a preto je pravdepodobné, že dovolenka v Dubaji môže byť tou naj i pre Vás.

 • Dovolenka v Indii

  História Indie siaha už do roku 5000 pred K. Preto dovolenka v tejto krajine umožňuje človeku získať aj veľa nových zážitkov pri návšteve rôznych pamiatok, ktoré vznikli v ďalekej minulosti. Zaujímavých miest je tu veľa. Očarujúca príroda veľhôr na severe Indie ponúka nenahraditeľný pohľad na zasnežené Himaláje, najväčšie pohorie sveta.

 • Dovolenka v Karibku

  Karibik - kam na dovolenku

  Oblasť Karibiku zahŕňa ostrovy v Karibskom mori, Bahamy ale aj pobrežie Strednej a Južnej Ameriky, ktoré je obmývané Karibským morom. Názov Karibik pochádza z mena indiánskeho kmeňa Karibov, ktorý v tejto oblasti žil v čase objavenia Ameriky. Dovolenka strávená v tejto exotickej oblasti ponúka neopakovateľné zážitky.

 • Dovolenkové destinácie v Spojených Arabských Emirátoch

  Dubaj - dovolenkové destinácie, Spojené Arabské Emiráty

  Dovolenka v Spojených arabských emirátoch je skutočným rajom pre tých, ktorí milujú pulzujúci kozmopolitný život, modernú architektúru, výnimočné miesta, exkluzívne hotely, reštaurácie a kluby. Môže tu prežiť skutočné rozprávkovú dovolenku s príchuťou exotiky.

 • Dubaj Airshow 2013, Spojené arabské emiráty

  Unikátny zážitok! Práve včera sa skončila výnimočná prehliadka renomovaných letiek nad metropolitným Dubajom. Boli sme pri tom a prinášame vám malý záznam.

 • El Hierro - Kanárske ostrovy

  Najmenší ostrov Kanárskych ostrovov El Hierro bol v minulosti prezývaný aj „ostrov na konci sveta“. To však platilo len pred obdobím zámorských objavov, kedy sa hranice toho, čo sa považuje za koniec sveta, výrazne zmenili. Dnešnému európanovi tak dostať sa na dovolenku „na konci sveta“ trvá len niekoľko hodín letu.

 • Foto týždňa (14): Havaj - Banzai Pipeline, North Shore, Oahu

  Suerfer, Havajské ostrovy

  Na dnes trochu slniečka, vĺn a športu..kto by sa pridal? Fotografia z Havaja, z oblasti Banzai Pipeline, North Shore, na ostrove Oahu.

 • Foto týždňa (15): Blue Lagoon Resort, Yasawa, Fidži

  Potápanie na Fidži - Blue Lagoon resort, Yasawa - fotka týždňa

  Beata Bronišová nám poslala pozdrav z Fiji a my ho posielame vám :-) Potápanie na Fidži je veľmi populárne a na ktoromkoľvek mieste začnete šnorchlovať budete mať úžasný zážitok.

 • Foto týždňa (17): Deti Madagaskaru

  Deti Madagaskaru - Deti na ostrove Madagaskar - foto týždňa

  Tento týždeň sme sa zamerali na africký kontinent a ako fotografiu týždňa vyberáme deti Madagaskaru okom Martina Štefíka. Fotografia pochádza z roku 2003.

 • Foto týždňa (33): Jedna z top pláži na svete, Seychely

  seychely

  Dnešnú foto týždňa venujeme exotickým Seychelským ostrovom, z ktorých sa pred nedávnom vrátila autorka fotografie Zuzana Fraňová. Fotografia pochádza z ostrova La Digue z nádhernej pláže Anse Source d´Argent.

 • Foto týždňa (40): Západ slnka, Seychely

  mahe-seychely

  Väščine z nás je isto smutno za letnými slnečnými lúčmi, preto vám dnes na zahriatie posielame slnkom zaliatu fotografiu z ostrova Mahé. Takýto romantický pohľad zachytila na pláži Anse a La Mouche Barbora Kociánová.

 • Foto týždňa (5/2015): Kúpanie slonov, Srí Lanka

  Srí Lanka, alebo Cejlón, ako je nazývaný ostrov pri špičke Indického, polostrova je známa nielen čajom, ale aj slonmi a často je nazývaná aj ako krajina slonov. Za piatu fotografiu ďakujeme cestovateľke Daniele Polereckej.

 • Fuerteventura

  Ostrov Fuerteventura je považovaný za jeden z najkrajších z celých Kanárskych ostrovov. Hovorí sa mu tiež rajský ostrov, pretože tu turisti trávia dovolenku ako v raji. Je tu až 152 pláží, ktoré spolu tvoria až jednu pätinu celej plochy ostrova. Pláže su na Fuerteventure čisté a posiate svetlým pieskom.

 • Gran Canaria

  Gran Canaria je najživšií a tretí najväčší kanársky ostrov. Svojim návštevníkom ponúka dych Afriky i kolorit stredomoria. Zelené údolia, palmové háje, hory, skaly, púšte i preslávené duny dosahujúce výšky až 30 metrov, patria k jeho hlavným atrakciám. Na juhu ostrova nájdete rekreačné strediská, módne pláže, vodné športy a prechádzky na ťavách. Vo vnútrozemí objavíte lesnatú krajinu a zelené svahy, na severe potom kanárske borovice, rozmanité ovocia, banánovníkové plantáže aj rybárske dedinky. Ostrov Gran Canaria odporúčame milovníkom aktívnej dovolenky (tenis, golf, vodné športy, horská turistika).

 • Kanárske ostrovy

  Kanárske ostrovy - dovolenka v Španielsku

  Kanárske ostrovy patria medzi najobľúbenejšie ostrovné destinácie, kde sa vďaka stálemu počasiu môžete celý rok kúpať, potápať, prevádzkovať vodné športy, jazdiť na výlety, užívať si teplého počasia, hrať golf. Prejdite sa piesočnými dunami ostrova Gran Canaria, vyskúšajte obľúbené pláže a výlet na najvyššiu sopku Pico de Teide na ostrove Fuerteventura, zahrajte si golf v golfovom raji na Tenerife alebo navštívte Národný park Timanfaya na ostrove Lanzarote.

 • Lanzarote

  Lanzarote - Kanárske ostrovy, Dovolenka v Špenielsku

  Ostrov Lanzarote je miestom, ktoré pôsobí dojmom nedotknutej krajiny. Ostrov patriaci Španielsku ponúka široké piesočnaté pláže rôznych farieb a čisté more tu vytvára fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou - nespočetnými sopečnými kuželmi a červenohnedými údoliami. Dokopy sa tu nachádza vyše 100 vulkánov a 300 kráterov. Pod ostrovom je stále činná sopka. Spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov však nenájdete taký, kde by ste počas svojej dovolenky cítili tak pokojnú atmosféru ako tu.

 • Praktické informácie o Srí Lanke

  Pri ceste na Srí Lanku sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Srí Lnaky musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Tanzánii

  Pri ceste do Tanzánie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Tanzánie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Thajsku

  Vízová povinnosť pre slovenských občanov neplatí v prípade, že ich pobyt v Thajsku nepresiahne 30 dní. V takomto prípade je postačujúcim cestovným dokladom platný pas s platnosťou ešte minimálne 6 mesiacov od ukončenia pobytu.

 • Tenerife

  tenerife

  Ostrov Tenerife je prozaicky povedané kráľom, nekorunovaným kráľom Kanárskych ostrovov. Ostrov je sídlom vlády i centrom vzdelania. Tenerife láka turistov na krásne pláže a možnosť aktívneho trávenia dovolenky. Jedná sa s rozlohou 2 034 kilometrov štvorcových o najväčší ostrov z Kanárskeho súostrovia. Leží rovnako v severnej časti Atlantického oceánu, zhruba medzi Gran Canaria a La Gomera, v strednej časti súostrovia.

 • Útočisko otrokov, Svätá Lucia

  Útočisko otrokov, Svätá Lucia

  Na ostrove Svätá Lucia v Karibskom mori sa týčia do výšky dva výrazné vrcholy vulkanického pôvodu - Gros Piton (786 m) a Petit Piton (739 m). Gros Piton je druhým najvyšším vrchom na ostrove hneď po Mount Gimie (950 m). 

 • Vybrané dovolenkové destinácie v Mexiku

  Pláže v Tulume, dovolenka v Mexiku

  Jedny z najkrajších pláží nájdete práve v Mexiku. Jemný biely pesok, nekonečné pláže a azúrové Karibské more sú dokolaou kombináciu pre skvelú exotickú dovolenku. Ak sa chystáte na dovolenku do Mexika, pripravte sa na široké možnosti zábavy, nákupy a nočný život. Čas si nájdite aj na mayske pamiatky a poklady vás čakajú aj pod hladinou mora.

 • Základné informácie o Fidži

  Fidži (fidžijsky: Matanit ko Viti) je v Oceánii osamote ležiace súostrovie, ktoré tvorí 322 ostrovov. Najväčšími ostrovmi sú Viti Levu, kde sa nachádza aj hlavné mesto Suva a Vanua Levu. Najbližšími ostrovmi sú Samoa, Vanuatu a Tonga. Ostrovy sú vulkanického pôvodu, sú hornaté a asi 45 % plochy ostrovov je zalesnených. Najvyšším vrchom je vyhasnutá sopka Tomanivi, vysoká 1323 m.n.m. Fidži leží v oblasti tropického vlhkého podnebia. Najteplejším mesiacom je január, najchladnejšími júl. Cyklóny ohrozujú ostrovy najmä v období september až apríl, kedy častejšie a výdatnejšie prší.

 • Základné informácie o Portoriku

  Portoriko je ostrovným štátom v Karibskom mori. Pozostáva z viacerých ostrovov, z ktorých najväčší je ostrov Portoriko, no k územiu štátu patrí i viacero menších ostrovov ako napríklad známy ostrov Mona, Vieques či Culebra. Najbližšími taktiež ostrovnými susednými štátmi sú z východu Dominikánska republika a na západe Americké panenské ostrovy. Krajina, kde sa miešajú vplyvy pohodovej, španielsky hovoriacej Latinskej Ameriky a dynamickej, modernej, anglicky hovoriacej, Severoamerickej kultúry. Hlavným mestom Portorika je San Juan, ktoré má približne 434 000 obyvateľov.

 • Zaujímavosti z Dominikánskej republiky

  Zaujímavosti z Dominikánskej republiky

  Dominikánska republika, rozprestierajúca sa na východnej strane ostrova Hispaniola je obľúbenou exotickou dovolenkovou destináciou. Chceli by ste sa o tejto karibskej kráske dozvedieť viac? Ste na správnom mieste. Prinášame vám prehľad zaujímavých pikošiek aj pozoruhodných faktov. Krajina rumu, kávy, baseballu, kakaa, tancov v rytme merengue a bachata, bielych pláží a azúrového mora, no najmä piateľských a usmievavých ľudí.