Zanzibar je rozprávkový ostrov v Indickom oceáne. Je to ostrov korenia a tropického ovocia, ostrov nekonečných bielych pláží a azurového mora. Lákadiel ma ostrov viac než dosť. Zanzibar je skutočným rajom pre každého, kto miluje teplé podnebie a kúpanie vo vyhriatom a priezračnom mori. Najlepšie zanzibarské pláže patria určite k tým najkrajším na svete a rovnako neobyčajný je aj jeho podmorský život.

Hoci sa v minulosti ostrov Zanzibar preslávil hlavne obchodom s otrokmi, dnes je vysnívanou dovolenkovou destináciou mnohých návštevníkov z celého sveta. Ostrov má tropické podnebie, s minimálnymi výkyvmi teplôt počas roka, či už sa jedná o denné, alebo nočné teploty.

Od druhej polovice marca do polovice mája trvá obdobie dažďov, čo však neznamená, že sa na ostrove nedá stráviť pohodová dovolenka. V tomto období sa objavujú silnejšie dažde, ale len zriedka kedy prší celý deň. Podnebie je po väčšinu roka veľmi teplé, podobne ako i more. Zanzibarské pobrežie odráža morský príliv a odliv, ako máloktoré iné. V období odlivov more ustupuje o desiatky metrov, aby tak ukázalo, čo skrýva na svojom dne.

Gueréza červená zanzibarskáGueréza červená zanzibarská patrí medzi najvzácnejšie primáty na svete - Národný park Jozani, Zanzibar

Nádherné belavé pláže však nie sú to jediné, čo Vám môže dovolenka na Zanzibare ponúknuť. Pokiaľ Vás omrzí pohľad na neskutočnú krásu pobrežia, vrelo Vám odporúčame vyraziť si niekam na výlet. Staré Kamenné Mesto stojí určite za videnie. Nadchnú Vás aj bývalé sultánske paláce s bohato zdobenými vstupnými dverami, či múzeum, ktoré vám čo-to prezradí o histórii ostrova.

Obyvatelia na Zanzibare sú veľmi priateľskí a stále Vás zdravia a vítajú, ako by Vás poznali už roky. Na pozdrav Jambo – s ktorým sa budete stretávať na každom kroku, je slušné ho vždy opätovať.