V Austrálii sa nachádza viacero zaujímavých miest ktoré sa oplatí vidieť. Tu Vám prinášame prehľad niektorých z nich.

Melbourne

Melbourne je hlavné mesto štátu Viktória, v juhovýchodnej Austrálii. Melbourne je druhým najväčším mestom Austrálie , po Sydney, a veľké ekonomické, kultúrne a administratívne centrum. (žije v ňom približne 3,2 mil. obyvateľov)

Brisbane

Hlavné mesto štátu Queensland, prístav na rieke Brisbane. Prístupné pre oceánske lode. Vlna je najvýznamnejšou komoditou. Železničné trate spájajú mesto so všetkými dôležitými bodmi v Austrálii a okolitou oblasťou, ktorá je jedna z najproduktívnejšou poľnohospodárskou a ťažobnou oblasťou. Bolo založené ako stanica pre britských trestancov. Mesto s najrýchlejšie rastúcou populáciou v Austrálii.

Adelaide

Mesto na juhu Austrálie, hlavné mesto štátu Južná Austrália. Mesto je významné svojou priemyselnou bázou. Hlavnými produktmi sú textil, elektronika, plasty, stroje.

Canberra

Leží na JV Austrálie, hl. mesto federácie, nachádzajúce sa v Územi hlavného mesta. Moderné a rozvíjajúce mesto v poľnohospodárskom prostredí. Vláda je hlavným zamestnávateľom v Canberre, ale cestovný ruch a ľahký priemysel sa stále zväčšuje.

Sydney

Najväčšie mesto Austrálie. Žije tu cez 3,8 mil. obyvateľov. Sydney je tiež hlavným mestom NJ Walesu.

Perth

Hlavné mesto Západnej Austrále