Sydney je najstaršie a najväčšie mesto Austrálie. Dovolenka v Sydney ponúka mnoho zaujímavostí, pretože Sydney patrí medzi najvhodnejšie miesta pre život na svete. Sydney je mesto známe nádherným pobrežím, príjemným podnebím, prístavom a originálnou kultúrou. Bolo založené v roku 1788.

V roku 1942 japonské ponorky zaútočili na prístav v Sydney, v roku 1943 dokončili známu operu v Sydney, v roku 2000 bolo mesto hostiteľom letných olympijských hier.

Sydney je nové mesto. Počas dovolenky práve tu ucítite jeho modernú atmosféru. Je to bezpečné mesto, kde nie sú problémy ako s dopravou, tak s ubytovaním. Najobľúbenejším dopravným prostriedkom sú vlaky. Je možné sa nimi dostať všade – využívané sú aj autobusy, trajekty a monoreily – nadzemné vlaky. Ubytovanie je na úrovni, cenovo dostupné, možno využiť rôzne ponúkané zľavy.

Počas dovolenky v Sydney je aj kopec možností, ako sa kultúrne vyžiť a zabaviť. Kiná, divadlá, bary sú samozrejmosťou. Krásny výhľad na Sydney umožní veža Sydney Tower, nádherné morské akvárium plné stoviek vzácnych rýb sa dá vidieť v Sydney Aquarium a ak vás láka adrenalín, práve pre vás je určený Lunapark. Netreba opomenúť, že Austrália je domovom zvieratiek, ktoré nežijú nikde inde na svete. V ZOO v Sydney si môžete pohladiť koalu, vidieť kenguru, ježuru austrálsku, divého psa dinga, emu hnedého, či vtákopyska divného.

Dovolenka v Sydney je lákadlom aj pre možnosť vidieť svetoznámu operu v Sydney, ktorú navrhol dánsky architekt John Utzon. Je synonymom mesta Sydney. Zaujímavosťou je aj štvrť The Rocks, ktorá je historickou časťou Sydney. Impozantný most Harbour Bridge je stavba z roku 1932 a je veľmi populárny svojou monumentalitou. Krásu Sydney podčiarkujú nádherné pláže a zelené čínske záhrady.

Sydney je jedinečné mesto, ktoré stojí zato a určite sa oplatí vybrať si dovolenku práve tu. Hoci vzdialenosť je veľká, zážitky z tohto mesta ju razom prevýšia.