Stabilné klimatické podmienky, minimum zrážok, vysoká kvalita poskytovaných služieb a exotické prostredie, to sú hlavné dôvody, prečo sa Spojené arabské emiráty stali vyhľadávanou a obľúbenou destináciou pre milovníkov golfu.

Emirates Golf Club Dubai

Golfový klub Emirates Golf Club, alebo „Dubajský zázrak“ má 2 majstrovské trávnaté ihriská s 18 jamkami. Na ihrisku Majlis sa pravidelne organizuje turnaj European Tour – Dubai Desert Clasic a Dubai Ladies Masters. Druhé ihrisko navrhoval Nick Faldo. Medzi slávnych hráčov, ktorí navštevujú tento golfový klub patrí Tiger Woods, Ernie Els a Henrik Stanson.

Dubai Creek Golf & Yacht Club Dubai

Golfový klub Dubai Creek Golf bol otvorený v roku 1993. Klub sa nachádza v samotnom centre Dubaja, na nábreží Dubajského zálivu. Originálna budova klubu tzv. „Plachetnica“ patrí k architektonickým skvostom moderného Dubaja. 18 jamkové ihrisko patrí medzi tie najkvalitnejšie v Dubaji. Za jeho súčasnú podobu vďačíme Tomasovi Bjørnovi.

The Montgomerie Dubai

Je jedným z najnovších dubajských golfových rezortov. The Montgomerie Dubai bol navrhnutý známym golfovým hráčom Colinom Montgomeriom. Náklady na vybudovanie tohto luxusného rezortu predstavovali vyše 15 miliónov amerických dolárov. Najväčšou atrakciou ihriska je jamka číslo 13, ktorá ma 950 m² rozľahlý green. Golfový klub The Montgomerie Dubai je sídlom Troon Golf Academy.

Jebel Ali Golf Resort And Spa Dubai

9 jamkové ihrisko s krásnym výhľadom na Perzský záliv navrhol Peter Harradine. Ihrisko je atraktívne aj vďaka slanému jazeru, ktoré sa nachádza uprostred ihriska. Svojím charakterom je vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Al Hamra Golf Course Ras Al Khaimah

Majstrovské 18 jamkové ihrisko Al Hamra Golf Course sa nachádza tesne v blízkosti obľúbených hotelových komplexov Al Hamra Village a Al Hamra Fort. Toto ihrisko pomáhal vytvoriť známy golfový hráč Peter Harradine. Golfové ihrisko nie je moc zložité a preto sa odporúča aj začiatočníkom.