Dubaj je výnimočným mestom. Je to synonymum bohatstva, luxusu a prepychu. Nachádza sa tu jedna z najvyšších stavieb sveta Burj Khalifa, ultra-luxusné hotely, najväčšie obchodné centrá sveta, či lyžiarsky areál Snow World, ktorý je celoročne v prevádzke. V Dubaji je aj najmodernejšie metro na svete. Toto sú len niektoré „naj“ tejto metropole a preto je pravdepodobné, že dovolenka v Dubaji môže byť tou naj i pre Vás.

Veľká časť dubajských luxusných hotelov je umiestnená na 35 kilometrov dlhej pláži Jumeirah Beach s nespočetnými možnosťami zábavy, vodnými športmi, golfovými ihriskami a známym vodným parkom Wild Wadi Water Park. Mestská časť Deira predstavuje tradičnú časť Dubaja, kde sa nachádza vychýrený dubajský Zlatý trh, ktorý je považovaný za najväčší na strednom východe.

V Dubaji je i mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré stoja za videnie. Či už je to turistická oblasť Jumeirah, ktorá je lemovaná luxusnými hotelmi s veľmi peknou mešitou Jumeirah Mosque, ktorá je považovaná za najkrajšiu mešitu v Dubaji, alebo najmodernejšia mestská trieda Sheikh Zayed Road s najznámejšími dubajskými mrakodrapmi. Tým najvyšším je Burj Khalifa a to nielen v Dubaji, ale na svete vôbec! Dosahuje výšku 829,80 metrov a ak by ste sa chceli pozrieť na vyhliadku Burj Khalifa, odporúčame si tento zážitok naplánovať. Plánované vyhliadky (na presý deň a hodinu) si cez internet kúpite za 125 AED (čo je asi 25 EUR), Ak prídete bez rezervácie, poplatok za dospelého je už 400 AED (cca 80 EUR).

Štvrť Bastakiya je charakteristická svojou tradičnou architektúrou a pevnosťou Al Fahidi Fort – kde sú dodnes umiestnené múzeiné zbierky.

Wild Wadi Water Park - aquapark v Dubaji

Wild Wadi Water Park je známy aquapark v Dubaji, ktorý sa nachádza v dubajskej štvrti Jumeirah v blízkosti hotelov Burj Al Arab a Madinat Jumairah. Námetom návrhu parku bola povesť o moreplavcovi Sindibádovi. V aquaparku sa nachádza množstvo nezabudnuteľných vodných dobrodružstiev. Je tu veľa rôznych atrakcií a množstvo adrenalínovej zábavy. Návštevu tohto parku ocenia nielen deti, ale i dospelí. Pre celú rodinu to bude určite jedinečný zážitok.