Pomurje je najvýchodnejšou oblasťou Slovinska, susedí s Rakúskom a Maďarskom. Tým, ktorí sa rozhodnú stráviť svoju dovolenku práve tu ponúka príroda plno krásnych zelených polí a kopčekov, rozkladajúcich sa pozdĺž rieky Mura. Na svahoch sa pestuje vinič, krajinu dotvárajú veterné mlyny a možno tu navštíviť i liečivé pramene. Pomurje je pre Slovinsko najväčším poľnohospodárskym regiónom a pohostinnosť miestnych ľudí je vyhlásená.

Najviac turistov sa do tejto časti Slovinska vydáva kvôli známym kúpeľom. Dovolenku plnú oddychu ponúkajú kúpeľná mestá Radenci, Moravske Toplice, Lendava alebo Banovci. Silu a energiu do života môžu návštevníci načerpať aj v lokalitách Ivanov Izvir, Vidov Izvir, pri rieke Ščavnica, alebo v jazere Bukovniško.

Podobne ako aj v iných regiónoch Slovinska i Pomurje je známe vinohradníctvom. Známym vinárskym centrom je Gornja Radgona, ktorá sa preslávila pre svoje vynikajúce vína a útulné vínne pivničky, ktorých návšteva je príjemným spestrením dovolenky. 

Ďalšou atrakciu pre dovolenkujúcich je mesto Ljutomer, kde sa v centre oblasti Prlekija zasa chovajú kone a praktizujú početné stredoveká remeslá. V neďalekom meste Veržej je stále činný vodný mlyn Babičev na rieke Mura a blízkosti stále funguje starý prievozník. V meste Lendava sa nachádza starý hrad a dovolenkujúci radi využívajú možnosť prechádzky po horách Lendavske Gorice nad mestom.

Murska Sobota je najväčším mestom oblasti Pomurje. Renesančný zámok Sobota sa tu krčí v tieni dvoch stáročí starých dubov a známou regionálnou pamiatkou je kostol Bogojina reštaurovaný architektom Jože Plečnikom, románska rotunda v neďalekom meste Selo, ktorá sa počíta medzi najstaršie stavby Slovinska. Milovníci hradov a histórie si iste radi spestria dovolenku návštevou jedného z najväčších hradov v Slovinsku, ktorý sa nachádza v meste Grad na sever od Murskej Soboty, v oblasti Goričko.