Národné parky

 • Národné parky v Keni

  Keňa je známa aj vďaka svojim národným parkov a prírodným rezerváciám. Patrí sem napríklad národné parky a rezervácie ako Masai mara, Amboseli alebo Tsavo. V týchto parkoch možno obdivovať zebry, žirafy, antilopy, slony, leopardy a ďalšie zvieratá, ktoré poznáme zo zoologických záhrad.

 • Národný park Brijunské ostrovy

  Národný park Brijuni tvorí skupina dvoch väčších a dvanástich menších ostrovčekov pozdĺž západného pobrežia Istrie, neďaleko Puly. Od pevniny ich delí dva kilometre široký Fažanský prieliv a celková rozloha ostrovčekov je len 7km². Je skutočnou zaujímavosťou pre zvedavých dovolenkujúcich.

 • Národný park Risnjak

  Zaujímavým tipom na výlet počas dovolenky v regióne Kvarner je Národný park Risnjak. Tento horský masív leží severovýchodne od Rijeky. Roku 1958 bol vyhlásený Národným parkom pre svoju geomorfologickú a klimatickú rozmanitosť, rôznorodosť vegetácie a fauny a bohatstvo endemických rastlín.

 • Národný park Severný Velebit

  Národný park Severný Velebit je tiež výborným tipom na výlet počas dovolenky, či miestom pre strávenie celej dovolenky. Národný park tvorí horské pásmo s výnimočným prírodným charakterom v strednej časti Licko-senjského kraja. 

 • Ras Mohamed - národný park v Egypte

  Ras Mohamed - koralový útes Yolanda

  Ras Mohamed sa nachádza 30 km od Sharm el Sheikhu a patrí k najkrajším z piatich sinajských národných parkov. Práve tu sa nachádzajú tie najkrajšie útesy Červeného mora, ktoré máte možnosť spoznať počas Vašej dovolenky.

 • Serengeti - národný park v Tanzánii

  Žirafa v národnom parku Serengeti

  Na východnom pobreží strednej Afriky sa rozprestiera 13. najväčšia krajina Afriky - Tanzánia, ktorá na svojom rozsiahlom území skrýva asi najznámejší africký národný park Serengeti. Park bol založený v roku 1951 a od roku 1981 je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Každoročne navštívi oblasť Serengeti niekoľko 100 tisíc turistov. Národný park Serengeti je súčasťou nepretržitého chráneného územia, do ktorého okrem samotného národného parku patria i chránená oblasť Ngorongoro, chránené územia Maswa, Loliondo, Grumeti, Ikorongo a rezervácia Masai Mara v Keni.