Víza

 • Praktické informácie o Argentíne

  Atomium, Brusel - Belgicko

  Pri ceste do Argentíny sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Argentíny musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Austrálii

  Pri ceste do Austrálie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Austrálie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od plánovaného výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Bahamách

  Pri ceste na Bahamy sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Bahám musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Brazílii

  Pri ceste do Brazílie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Brazílie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Chile

  Iquique, prístavné mesto na severe Chile.

  Pri pobytoch kratších ako 90 dní sa u slovenských občanov víza nevyžadujú. Pre vstup do krajiny postačuje platný cestovný pas (min. 6 mesiacov) a nie sú potrebné ani žiadne špeciálne druhy očkovaní.

 • Praktické informácie o Čiernej Hore

  Pri ceste do Čiernej Hory sa ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Čiernej Hory musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Cypre

  Vaša dovolenka na Cypre sa zaobíde bez vybavovania víz, nakoľko pre občanov Slovenskej republiky neplatí vízová povinnosť. Po prílete je potrebné preukázať sa platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Špeciálne očkovania nie sú vyžadované.

 • Praktické informácie o Dánsku

  Pri ceste do Dánska sa ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Dánska musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od dátumu plánovaného opustenia krajiny.

 • Praktické informácie o Dominikánskej Republike

  Dominikánska republika je patrí už niekoľko sezón k TOP exotickým destináciám dovolenkárov. Aj túto sezónou je najdostupnejšou dovolenkovou destináciou Karibiku z hľadiska ceny a nespornou výhodou je aj priame letecké spojenie z Viedne do Punta Cana. Pri ceste do Dominikánskej republiky sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu.

 • Praktické informácie o Egypte

  Egyptské víza

  Pri ceste do Egypta sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Egypta musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny.

 • Praktické informácie o Estónsku

  Pri ceste do Estónska sa ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Estónska musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Fidži

  Pre dovolenku na Fidži nebudete potrebovať víza a nevyžadujú sa ani žiadne špeciálne očkovania. Postačí vám platný cestovný pas a chuť vycestovať.

 • Praktické informácie o Francúzskej Polynézii

  Pri ceste na ostrovy Francúzskej Polynézie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. Aj v prípade Francúzskej Polynézie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od opustenia krajiny.

 • Praktické informácie o Jamajke

  Pri ceste na Jamajku sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Jamajky musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Kanade

  Pri ceste do Kanady sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Kanady musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Kiribati

  Ostrovný štát Kiribati vyžaduje u turistov zo Slovenska pri vstupe do krajiny platný cestovný pas a vízum. Špeciálne očkovania sa nevyžadujú.

 • Praktické informácie o Malajzii

  Pri ceste do Malajzie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Malajzie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny.

 • Praktické informácie o Maledivách

  Pri ceste na Maledivy sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Maledív musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Marshallových ostrovoch

  Slovenským turistom pri ceste na Marshallove ostrovy postačí platný cestovný pas, platný minimálne šesť mesiacov po návrate. Vízová povinnosť pre našincov neplatí, rovnako nie je potrebné ani žiadne špeciálne očkovanie.

 • Praktické informácie o Peru

  Pri ceste do Peru sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Peru musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny.

 • Praktické informácie o Portoriku

  Pri ceste na karibský ostrov Portoriko sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas - platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny. Pre vstup je tiež potrebné americké vízum.

 • Praktické informácie o Rusku

  Baobaby - dovolenka na ostrove Madagaskar

  Pri ceste do Ruska ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas a vízum. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Ruska musí byť doklad platný minimálne šesť mesiacov od plánovaného dátumu opustenia krajiny.

 • Praktické informácie o Šalamúnových ostrovoch

  Šalamúnove ostrovy patria ku krajinám, kde pre slovenských občanov platí vízová povinnosť. K vízam budete ešte potrebovať platný cestovný pas. Špeciálne očkovanie nie je vyžadované.

 • Praktické informácie o Spojených arabských emirátoch

  Praktické informácie o Spojených arabských emirátoch

  Pri ceste do Spojených arabských emirátov sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Spojených arabských emirátov musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny.

 • Praktické informácie o Srí Lanke

  Pri ceste na Srí Lanku sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Srí Lnaky musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Praktické informácie o Thajsku

  Vízová povinnosť pre slovenských občanov neplatí v prípade, že ich pobyt v Thajsku nepresiahne 30 dní. V takomto prípade je postačujúcim cestovným dokladom platný pas s platnosťou ešte minimálne 6 mesiacov od ukončenia pobytu.

 • Praktické informácie o Turecku

  Pre návštevu Turecka sa budete potrebovať preukázať platným cestovným pasom. Vízová povinnosť bola dňa 20. augusta 2013 zrušená. Absolvovanie očkovaní nie je vyžadované.

 • Praktické informácie o USA

  Občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup na pôdu Spojených štátov amerických vízum a platný cestovný pas. Nevyžadujú sa špeciálne očkovania, odporúča sa uzavrieť kvalitné cestovné poistenie.

 • Praktické informácie o Vietname

  Pre vstup do krajiny je v prípade Vietnamu potrebné zabezpečiť si víza. Okrem nich budete potrebovať aj platný cestovný pas. Odporúčanými očkovania mi sú: hepatitída typu A a typu B, japonská encefalitída.

 • Praktické informácie, víza a ceny v Taliansku

  Praktické informácie o Taliansku

  Pri ceste do Talianska ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Talianska musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od plánovaného dátumu opustenia krajiny.

 • Víza, colné a devízové predpisy v Egypte

  Pyramída a Sfinga za zavretou bránou

  Pre vstup do Egypta je vyžadovaný platný pas (cestovný, služobný, diplomatický) s dobou platnosti najmenej šesť mesiacov odo dňa podania žiadosti o vízum. Od začiatku roka 2002 môžu občania SR získať za poplatok vízum na vstupných miestach do krajiny.