Temperamentné a ohnivé Rio de Janeiro leží v nádhernom prostredí. Prekrásne kopce vrchov Serra da Carioca sú obmývané tyrkysovými vlnami Guanabarského zálivu pri pobreží Atlantiku, ktoré miestami vytvárajú menšie ostrovčeky oddelené od pevniny. Už prvý pohľad láka človeka stráviť dovolenku práve tu.

Obyvatelia Rio de Janeira sú milí a priateľskí. Keď si počas dovolenky nebudete vedieť rady, určite vám ochotne pomôžu. V noci sú však ulice Ria nebezpečnejšie, preto sa neodporúča túlať sa vtedy po meste. Tento nedostatok je ale razom eliminovaný, keď návštevník uzrie nádherné pláže Copacabany alebo Ipanemy.

Rio de Janeiro je typické svojou gigantickou sochou Krista. Stojí na kopci, odkiaľ je výhľad na celé mesto a okolie. Ďalšiou historickou dominantou je Imperiálny palác z roku 1775. Stará katedrála kedysi slúžila pre členov kráľovskej rodiny. Počas dovolenky sa môžete kultúrne vyžiť v Mestskom divadle, navštíviť verejný park alebo Národnú knižnicu.

Čo je najviac príznačné pre Rio de Janeiro? Je to nepochybne tanec samba a každoročný karneval, na ktorom si každý návštevník môže popásť oči. Krásne, ligotavé a nápadité kostýmy, krásne tanečnice a exotická hudba sú zážitkom, ktorý nenájdete nikde inde na svete.

Rio de Janeiro je vášnivé mesto, ktoré je ideálne na dovolenku pre každého, kto obdivuje temperament tohto mesta a zároveň chce vidieť krásny výtvor prírody, ktorým je charakteristické okolie tohto exotického mesta.