Brazília

Pri ceste do Brazílie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Brazílie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

Brazília sa rozprestiera na juhoamerickom kontinente a je najväčším a súčasne najľudnatejším štátom Južnej Ameriky. Západnú hranicu zdieľa so štátmi Bolívia, Peru a Kolumbia, severnú s Venezuelou, Guayanou, Surinamom a Francúzskou Guayanou. Západné hranice krajiny obmýva Atlantický oceán, na juhu hraničí s Uruguayom a Argentínou, na juhozápade s Paraguayom. Najväčším mestom Brazílie je sao Paulo, avšak hlavným mestom je vnútrozemská Brasilia. Najvyšším vrchom Brazílie je Pico da Neblina, týčiaci sa v Guayanskej vysočine do výšky 3 014 m. Podnebie je prevažne vlhké tropické, leto tu trvá od decembra do februára.

Rio de Janeiro, Brazília

Temperamentné a ohnivé Rio de Janeiro leží v nádhernom prostredí. Prekrásne kopce vrchov Serra da Carioca sú obmývané tyrkysovými vlnami Guanabarského zálivu pri pobreží Atlantiku, ktoré miestami vytvárajú menšie ostrovčeky oddelené od pevniny. Už prvý pohľad láka človeka stráviť dovolenku práve tu.