Čína

Máloktorá krajina sa môže popýšiť počtom toľkých „naj“ ako práve Čína. Čína je najľudnatejšou krajinou na Zemi. Pre svoju kultúru, životný štýl a zaujímavé miesta je turisticky veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou a dovolenka v Číne garantuje množstvo zážitkov. V Číne si na svoje príde každý, nech už ho zaujíma čokoľvek. Keďže Čína je technicky vyspelá krajina a práve odtiaľ sa vyváža do sveta milióny výrobkov, netreba sa obávať o kvalitu služieb. Samotní Číňania majú radi luxus, nezanedbávajú preto ani turistov a služby sú u nich na dosť vysokej úrovni či už sa to týka reštaurácií alebo ubytovania, preto si dovolenku užijú aj tí, čo si potrpia na kvalitnejšie a exkluzívnejšie podmienky.

Pri ceste do Číny sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Číny musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

farebne-hory-cina

Užasný úkaz, ktorý láka množstvo turistov, sa podarilo prírode vytvoriť neďaleko mestečka Zhangye v Číne. Skaly sú takéto farebné vďaka červenému pieskovcu a ložiskám nerastných surovín, ktoré tu ležia viac ako 24 miliónov rokov. 

peking

Športoví fanúškovia pravdepodobne vedia akú veľkú úlohu zohrala táto stavba v roku 2008. Bola totiž postavená pri príležitosti konania sa Olympijskych a Paralympijskych hier v Pekingu. Jej názov v čínštine znie "Kuo-ťia tchi-jü-čchang", ale vďaka svojmu vzhľadu si získala prezývku Vtáčie hniezdo.