Dovolenkové destinácie

 • Albena

  Albena je najluxusnejšie bulharské letovisko, ideláne na strávenie letnej dovolenky. Nájdete ho asi 30 kilometrov severne od mesta Varna. Prímorské stredisko Albena bolo slávnostne otvorené v roku 1969 ako umelo vytvorené mestečko s luxusnými hotelmi. Rad týchto hotelov leží na miestnej úchvatnej piesočnej pláži, ktorá je dlhá takmer 5 kilometrov a široká 150 metrov.

 • Andalúzia

  Andalúzia, Dovolenka v Španielsku

  Andalúzia je najväčšia autonómna oblasťou v Španielsku. Názov Andalúzia vznikol pravdepodobne od názvu minerálu, ktorý sa volal andaluzit. Andalúzia zaberá plochu 87 268 km². Počet obyvateľov Andalúzie je približne 6,5 milióna. Hlavným mestom tejto oblasti je Sevilla.

 • Bizerte - prístav a turistické letovisko v Tunisku

  Prístav v Bizerte

  Dovolenkové letovisko´a súčasne mesto Bizerte sa nachádza na severnom pobreží Tuniska, 66 km od hlavného mesta Tunis a 15 km od Cap Blanc, najsevernejšieho bodu Afriky. Je to významný prístav a štvrté najväčšie mesto v Tunisku.

 • Cancún - dovolenkový sen v Mexiku

  Cancún - dovolenkový sen v Mexiku

  Cancún je dovolenkovým snom. Je ideálne položený na východnom pobreží Yucatánskeho polostrova. Je obmývaný Karibským morom, kde teplota vzduchu málokedy klesne pod 25 stupňov Celzia. Tí, ktorí Cancún už navštívili, vedia, že pod žiariacimi fasádami vybavenými všemožným mysliteľným komfortom nájdete pôvabne, kúzelné Mexiko, bohaté na históriu, osobitosť a kultúru.

 • Costa Brava - Španielske pobrežie

  Španielske pobrežie Costa Brava je každoročne veľmi žiadanou dovolenkovou destináciou. Čo sa vám vybaví, keď sa povie Španielsko? Barcelona, flamenco, Madrid, fiesty, Dalí, Sevilla, Gaudí, Kolumbus, siesty, Sangria, bolero, Alhambra alebo gaspacho? Tým ale ponuka zďaleka nekončí. Nie nadarmo je Španielsko jednou z najnavštevovanejších krajín sveta.

 • Crikvenica

  Obľubené a vyhľadávané letovisko na chorvátskom pobreží, Crikvenica sa nachádza v blízkosti mesta Rijeka, vzdialenej len 37 km juhovýchodne od tohto jadranského prístavu. Názov mesta Crikvenica pochádza z chorvátskeho slova crkva, ktoré znamená kostol.

 • Dahab - potápanie v Egypte

  Dovolenkové letovisko Dahab, Egypt

  Dahab je egyptské letovisko rozprestierajúce sa na severovýchodnom pobreží Sinajského polostrova v Akabskom zálive. Slovo Dahab znamená v arabčine "zlato". Označenie dostalo zrejme pre sýto zlaté pláže a farbu oblohy tesne po západe slnka. Dahab je ideálnym miestom pre potápanie - koralové útesy sú vzdialené len niekoľko metrov od brehu. Asi 7 kilometrov odtiaľ sa nachádza slávna potápačská lokalita Modrá diera. Oblasť je vhodná aj pre windsurfing a jachting.

 • Dalmácia

  Dalmácia je najznámejšou a najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou v Chorvátsku. Rozprestiera sa v dĺžke skoro 800 kilometrov južne od Kvarnerského zálivu až po oblasť Dubrovníka. Nájdete tu krásne zátoky, horské masívy, píniove lesy ale aj nádherné pieskové i skalnaté pláže

 • Dovolenka na Filipínach

  Filipíny nepatria k tradičným exotickým dovolenkovým destináciám a o to väčšie je ich čaro najmä pre tých, ktorí okrem krásnych pláží majú radi aj spoznávanie krajiny, prírody a kultúry. Vzhľadom početnosť filipínskych ostrovov, ktorých je dovedna vyše 7 000, pobrežná čiara je až 36 289 kilometerov dlhá. Filipínske ostrovy sa rozprestierajú v severnom Pacifiku (Tichý oceán). Severozápadnú časť obmýva Juhočínske more, juhozápadnu Suluské more, z východu Filipínske more a z juhu Sulaweské more, známe aj ako Celebeské more.

 • Dovolenka na Maledivách

  Maledivy sú najplochším a najnižšie položeným štátom sveta. Žiadne miesto neleží viac ako 2,5 m nad hladinou oceánu. Maledivy pozostávajú celkovo až z 1196 ostrovov, z ktorých obývaných je zhruba 200 z nich.

 • Dovolenka na ostrove Bali

  Pre mnohých turistov predstavuje ostrov Bali najmä pláže, zelené lesy a terasovité ryžové polia. Bali ponúka aj bohatú kultúru, tradičné dedinky s miestnymi priateľskými a prívetivými obyvateľmi, ktorí sú známi svojou remeselnou zručnosťou a to najmä koženými výrobkami, batikou, maľbou a rezbárskym umením. Nakupovanie, stravovanie a výlety sú na ostrove za dostupné ceny.

 • Dovolenka na ostrove Lombok

  Ostrov Lombok sa nachádza sa severne od Bali a je nazývaný menšou sestrou ostrova Bali. Ostrov sa vyznačuje bujnou vegetáciou, kokosovými a banánovými plantážami a nádhernými plážami, kde je len minimum turistov. Medzi najznámejšie a najkrajšie pláže patrí Sanggigi Beach.Na južnom pobreží sú veľké vlny a ideálne podmienky pre surfovanie.

 • Dovolenka na ostrove Mahé, Seychely

  Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé

  Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

 • Dovolenka na ostrove Praslin, Seychely

  Pláž Anse Lazio na ostrove Praslin

  Ostrov Praslin je druhým najväčším ostrovom na Seychelách. V poslednom období sa stáva čoraz populárnejším a pomaly sa začína stávať obľúbenejším, než samotný ostrov Mahé, od ktorého je vzdialený približne 45 kilometrov. Na ostrove sa nachádza viacero nádherných pláží s priezračným morom a bielym pieskom.

 • Dovolenka na Seychelách - exotika, ktorá očarí

  Západ slnka nad Anse a la Mouche, ostrov Mahé

  Seychely sú ostrovným štátom, rozprestierajúcim sa južne od rovníka, pojímajúcim 115 väčších i menších ostrovčekov. Pokiaľ si chcete dovolenku i Seychely skutočne užiť čo najviac, odporúčame skombinovať pobyt na viacerých ostrovoch. Na Seychelských ostrovoch je po celý rok príjemné tropické podnebie, nekonečné biele pláže, pestrý podmorský svet a komfortné hotelové komplexy. To predurčuje Seychely na vašu dovolenku snov s dokonalým relaxom a odpočinkom.

 • Dovolenka na Srí Lanke

  Socha Buddhu - Sri lanka, dovolenka

  Srí Lanka je zelený drahokam, uprostred priezračných vôd Indického oceánu. Po ukončení dlhotrvajúcich nepokojov na severe krajiny, na jar v roku 2009, tento rajský ostrov zaznamenal prílev turistov a návštevníkov z celého sveta. Obľuba dovoleniek v tejto destinácii je zjavná aj z dojmov dovolenkárov, ktorí túto krajinu navštívili a Srí Lanku si doslova zamilovali.

 • Dovolenka v Ayia Napa na Cypre

  Ayia Napa je asi najznámejšie letovisko na Cypre. Krásne pláže, teplé more, slnečné počasie a kvalitné hotely radia zájazdy do Ayia Napa k tým najobľúbenejším. Z ponuky zájazdov si môže vybrať naozaj každý, rodiny s deťmi hľadajúci pokojnú dovolenku, aktívny športovci, návštevníci historických pamiatok aj tí, ktorí dávajú prednosť nočnej zábave. Väčšina hotelov dáva vybrať z ponuky pobytov s polpenziou, stravou all inclusive alebo pobytov s raňajkami. Pre rodiny s deťmi iste príde vhod zájazd do Aya Napa s pobytom pre deti zadarmo.

 • Dovolenka v Českej republike

  Česká republika je krásna krajina, ktorá počas dovolenky má čo ponúknuť. Milí ľudia, služby na úrovni a množstvo zaujímavých miest sú pre každého skvelým lákadlom.

 • Dovolenka v Chorvátsku

  Dovolenka v Chorvátsku - lodička a pohoda

  Chorvátsko si za svoju dovolenkovú destináciu vyberá neustále veľké množstvo Slovákov. Tisícky turistov sem prúdia od konca mája do konca septembra. Jadran obmývajúci brehy chorvátskej pevniny i ostrovov je často nazývaný ako slovenské more alebo aby sme boli spravodliví česko-slovenské. :-)

 • Dovolenka v Číne

  Máloktorá krajina sa môže popýšiť počtom toľkých „naj“ ako práve Čína. Čína je najľudnatejšou krajinou na Zemi. Pre svoju kultúru, životný štýl a zaujímavé miesta je turisticky veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou a dovolenka v Číne garantuje množstvo zážitkov. V Číne si na svoje príde každý, nech už ho zaujíma čokoľvek. Keďže Čína je technicky vyspelá krajina a práve odtiaľ sa vyváža do sveta milióny výrobkov, netreba sa obávať o kvalitu služieb. Samotní Číňania majú radi luxus, nezanedbávajú preto ani turistov a služby sú u nich na dosť vysokej úrovni či už sa to týka reštaurácií alebo ubytovania, preto si dovolenku užijú aj tí, čo si potrpia na kvalitnejšie a exkluzívnejšie podmienky.

 • Dovolenka v Dominikánskej Republike

  Dominikánska republika sa nachádza na jednom z ostrovov v Karibiku a je súčasťou súostrovia Veľké Antily. V Dominikánskej republike je mnoho veľkých pláží s jemným pieskom. Najlepšie sa nachádzajú v Punta Cané. Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a národnými parkami. Dovolenka v Dominikánskej republike Vám zaručí skutočný relax a odpočinok.

 • Dovolenka v Dubaji

  Hotel Burj Al Arab - Dubaj - Dovolenka Spojené Arabské Emiráty

  Dubaj je výnimočným mestom. Je to synonymum bohatstva, luxusu a prepychu. Nachádza sa tu jedna z najvyšších stavieb sveta Burj Khalifa, ultra-luxusné hotely, najväčšie obchodné centrá sveta, či lyžiarsky areál Snow World, ktorý je celoročne v prevádzke. V Dubaji je aj najmodernejšie metro na svete. Toto sú len niektoré „naj“ tejto metropole a preto je pravdepodobné, že dovolenka v Dubaji môže byť tou naj i pre Vás.

 • Dovolenka v Indii

  História Indie siaha už do roku 5000 pred K. Preto dovolenka v tejto krajine umožňuje človeku získať aj veľa nových zážitkov pri návšteve rôznych pamiatok, ktoré vznikli v ďalekej minulosti. Zaujímavých miest je tu veľa. Očarujúca príroda veľhôr na severe Indie ponúka nenahraditeľný pohľad na zasnežené Himaláje, najväčšie pohorie sveta.

 • Dovolenka v Španielsku

  Dovolenka v Španielsku

  Španielsko je jednou z hlavných európskych turistických krajín a dovolenkových destinácií. Nie je však iba krajinou nekonečných pláží ako by sa možno na prvý pohľad mohlo zdať. Španielsko je krajinou, ktorá učaruje azda každému. Náročnému dovolenkujúcemu, tomu kto hľadá odpočinok na zlatistých plážach, tomu, kto obľubuje poznávacie zájazdy i tomu, kto rád cestuje na vlasnú päsť. Španielsko ma širokú paletu pláží, ubytovacích a stravovacích možností.

 • Dovolenka v Taliansku

  Benátky - dovolenkové destinácie, Taliansko

  Taliansko, krajina, ktorá ponúka nespočetné množstvo dovolenkových destinácií. Či už na strávenie dovolenky letnej alebo zimnej, aktívnej i dovolenky plnej relaxu, luxusnej i kempingovej. Je len na Vás, akú si vyberiete. Oblasti východných Álp, ako sú južné Tirolsko alebo Dolomity, regióny pri oblúku Západných Álp s odľahlým údolím Aosty a mnohé územia v Apeninách ponúkajú veľa možností horolezcom i lyžiarom.

 • Dovolenka v Turecku

  Máte za sebou tradičné európske letoviská a radi by ste objavili niečo nové? Potom pre Vás bude Turecko tým pravým cieľom pre tohtoročnú dovolenku.

 • Dovolenka vo Švajčiarsku

  Švajčiarsko je turisticky atraktívne a je jednou z najbohatších krajín sveta. Lákadlom pre dovolenku v Švajčiarsku sú predovšetkým nádherné hory, krásne údolia, priezračné jazerá, čistota a udržiavané mestá i obce. Je známe niekoľkými stovkami múzeí, početnými galériami a starými knižnicami.

 • Dovolenkové destinácie v Spojených Arabských Emirátoch

  Dubaj - dovolenkové destinácie, Spojené Arabské Emiráty

  Dovolenka v Spojených arabských emirátoch je skutočným rajom pre tých, ktorí milujú pulzujúci kozmopolitný život, modernú architektúru, výnimočné miesta, exkluzívne hotely, reštaurácie a kluby. Môže tu prežiť skutočné rozprávkovú dovolenku s príchuťou exotiky.

 • Dubrovník

  Dobruvník - Chorvátsko, dovolenka - more a pevnosť

  Preslávený prístav a jedna z najnavštevovanejších dovolenkových destinácií v Chorvástku - Dubrovník (Dubrovnik). Toto mesto s približne 50 tisíc obyvateľmi patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe.

 • El Gouna - turistický komplex kvalitných hotelov v Egypte

  Dovolenkové letovisko El Gouna

  El Gouna je umelo vytvorená oblasť so skupinou ostrovčekov obklopených tyrkysovou lagúnou. Jedná sa o turistický komplex tých najkvalitnejších hotelov. El Gouna je neustále sa rozvíjajúce letovisko ležiace cca 25 km severne od Hurghady, ktoré bolo založené pred viac než 20 rokmi. Ak sa vám podarí sa tu počas vašej dovolenky pozrieť, určite nebudete ľutovať.

 • El Hierro - Kanárske ostrovy

  Najmenší ostrov Kanárskych ostrovov El Hierro bol v minulosti prezývaný aj „ostrov na konci sveta“. To však platilo len pred obdobím zámorských objavov, kedy sa hranice toho, čo sa považuje za koniec sveta, výrazne zmenili. Dnešnému európanovi tak dostať sa na dovolenku „na konci sveta“ trvá len niekoľko hodín letu.

 • Florida

  florida

  Florida leží na rovnomennom polostrove na juhu USA medzi Mexickým zálivom a Atlantickým oceánom, asi 2720 km severne od rovníka. Dĺžka územia je prbližne 1275 km a šírka asi 210 km. Susediacimi štátmi na severe územia sú Alabama a Georgia. Geológovia sa domnievajú, že Florida je jednou s najmladších častí USA a poslednou zemskou časťou, ktorá sa vynorila z praoceánu.

 • Formentera - najmenší ostrov Baleár

  Formentera je najmenším ostrovom Baleárskeho súostrovia, ktoré je súčasťou Španielska. Od svojho severného suseda – ostrova Ibiza, je oddelený len morskou úžinou. Medzi Formenterou a Ibizou je pravidelné lodné spojenie, ktoré zabezpečuje jediný prístup na tento krásny ostrov ako stvorený na pokojnú slnečnú dovolenku.

 • Fuerteventura

  Ostrov Fuerteventura je považovaný za jeden z najkrajších z celých Kanárskych ostrovov. Hovorí sa mu tiež rajský ostrov, pretože tu turisti trávia dovolenku ako v raji. Je tu až 152 pláží, ktoré spolu tvoria až jednu pätinu celej plochy ostrova. Pláže su na Fuerteventure čisté a posiate svetlým pieskom.

 • Gran Canaria

  Gran Canaria je najživšií a tretí najväčší kanársky ostrov. Svojim návštevníkom ponúka dych Afriky i kolorit stredomoria. Zelené údolia, palmové háje, hory, skaly, púšte i preslávené duny dosahujúce výšky až 30 metrov, patria k jeho hlavným atrakciám. Na juhu ostrova nájdete rekreačné strediská, módne pláže, vodné športy a prechádzky na ťavách. Vo vnútrozemí objavíte lesnatú krajinu a zelené svahy, na severe potom kanárske borovice, rozmanité ovocia, banánovníkové plantáže aj rybárske dedinky. Ostrov Gran Canaria odporúčame milovníkom aktívnej dovolenky (tenis, golf, vodné športy, horská turistika).

 • Grécka kuchyňa

  Grécka kuchyňa - dovolenka v Grécku

  Zoznámte sa počas dovolenky aj s gréckou kuchyňou a vyskúšajte niečo neznáme. Ochutnajte niektoré z typických špecialít oblasti, nenechajte si ujsť bohatú ponuku mezédes, rozmanité druhy vynikajúceho (často plneného) pečiva, sladkosti a ochutnajte niečo z darov mora...  Nezabudnite ani na výbornú kávu, chutné grécke vína a apetitívy.

 • Hammamet - obľúbené tuniské letovisko

  Hammamet, Tunisko

  Známym a veľmi obľubeným tuniským letoviskom na strávenie dovolenky je strdisko Hammamet. Hammamet bol pôvodne rybársky prístav založený v 10. storočí dodnes patrí k najvýznamnejším letoviskám v Tunisku. Letovisko Hammamet je aj svetoznáme kúpeľné miesto, s ktorým je spätý začiatok tuniskej turistiky. Jeho výhodná poloha z neho robí ideálny východiskový bod pre návštevy historických pamiatok i prírodných scenérií Tuniska.

 • Havajské ostrovy (Hawaii)

  hawai

  Havajské ostrovy ležia uprostred Tichého oceánu, priamo na obratníku Raka. Sú jedným z 50 štátov USA, mimoriadne špecifickým. Celkovo zaberajú rozlohu 16 636 km². Celé súostrovie je tvorené množstvom ostrovov a ostrovčekov, ktoré sa tiahnu v dĺžke 2600 km. Turisticky známych a navštevovaných ostrovov je však iba osem: najväčší Hawaii s aktívnymi vulkánmi Mauna Kea a Mauna Loa, najobývanejší Oahu s hlavným mestom Honolulu, najexotickejší a najdivokejší Kauai, najstarší Niihau a ďalej Maui, Molokai, Lanai a Kahoolawe. Celkovo tu žije 1,3 milióna obyvateľov, živiacim sa prevažne cestovným ruchom.

 • Hurghada - veľké turistické centrum v Egypte

  Hurghada, Egypt

  Hurghada je jedno z najväčších egyptských turistických centier v oblasti Červeného mora. Ponúka ideálnu kombináciu kvalitných turistických služieb a prírodných krás. Čakajú tu na vás dlhé piesočnaté pláže, koralové útesy, teplé podnebie a mnoho ponúk výletov ku staroegyptským pamiatkam.

 • Ibiza

  Ibiza, Baleárske ostrovy, Španielsko

  Ibizaje vyhľadávanou dovolenkovou destináciou mnohých Európanov. Turistov láka na svoje krásne piesočné pláže a bujarý nočný život v tanečných kluboch. K Ibize patrí relax a oddych, či už ide o ležanie pri mori alebo večerný tanec a zábavu. Svojou rozlohou (571 km²) je Ibiza tretím najväčším ostrovom Baleárskeho súostrovia. Dovolenku tu každým rokom strávi až 4 milióny turistov.

 • Kanárske ostrovy

  Kanárske ostrovy - dovolenka v Španielsku

  Kanárske ostrovy patria medzi najobľúbenejšie ostrovné destinácie, kde sa vďaka stálemu počasiu môžete celý rok kúpať, potápať, prevádzkovať vodné športy, jazdiť na výlety, užívať si teplého počasia, hrať golf. Prejdite sa piesočnými dunami ostrova Gran Canaria, vyskúšajte obľúbené pláže a výlet na najvyššiu sopku Pico de Teide na ostrove Fuerteventura, zahrajte si golf v golfovom raji na Tenerife alebo navštívte Národný park Timanfaya na ostrove Lanzarote.

 • Kiten

  Kiten je príjemné pokojné mestečko, kde môžete zažiť pohodovú dovolenku a oddýchnuť si od veľkomestského ruchu i masovej turistiky. Na svoje si tu prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj rybári, potápači alebo jachtári. V mestečku nájdete bohatú ponuku tradičných bulharských reštaurácií, kaviarní, desiatky malých obchodíkov, ale i jachtársky klub a diskotéky. Na plážach je široká ponuka najrôznejších atrakcií a vodných športov. V Kitene nechýbajú ani tenisové kurty, internetové kaviarne, pošta, lekáreň, bankomaty a ďalšie služby.

 • Kranevo

  Predstavte si nádherné pobrežie, ktoré lemujú piesočnaté pláže, všade okolo sa rozlieha len šumenie mora a spev vtákov a vy si užívate ničím nerušený odpočinok. Túžite premeniť túto predstavu na skutočnosť? Potom dovolenka v malebnom bulharskom letovisku Kranevo je práve pre Vás!

 • Kvarner

  Kvarner - ostrov Pag, Dovolenka v Chorvátsku

  Chorvátsky región Kvarner, rozprestierajúci sa medzi polostrovom Istria a presláveným regiónom Dalmácia, je známy najmä svojimi ostrovmi a pobrežným letoviskám než samotným pomenovaním.

 • La Gomera - Kanárske ostrovy

  La Gomera je druhý najmenší z Kanárskych ostrovov. Rajskú dovolenku na ňom trávia najmä milovníci prírody. Ostrov je silne poznačený eróziou, ktorej vplyvom sa pôvodná veľkosť ostrova zmenšila o polovicu na dnešných 370 km2. Dnes má ostrov kruhový tvar.

 • La Palma - Kanárske ostrovy

  La Palma - piaty najväčší ostrov Kanárskych ostrovov býva často nazývaný aj „la Isla Bonita“ - nádherný ostrov. Tento prívlastok si zaslúži pre svoju nedotknutú prírodu plnú farieb, strmé vrcholy hôr a čarovné dedinky, ktoré lahodia očiam turistov a poskytujú jedinečné vizuálne zážitky z oddychovej dovolenky na tomto španielskom ostrove.

 • La Pelosa - nádherná pláž na Sardínii

  La Pelosa, Sardínia, Taliansko

  Pláž La Pelosa je jednou z najkrajších na Sardínii, avšak mnoho ľudí, ktorí ju navštívili, ju považuje za jednu z najatraktívnejších v celom Taliansku i Stredomorí. Tyrkysová farba mora, jemný biely piesok... La Pelosa verne pripomína tropické dovolenkové destinácie a pritom je tak blízko. Iba absencia tropických rýb a vegetácie prípomína, že sme na Sardínii.

 • Lanzarote

  Lanzarote - Kanárske ostrovy, Dovolenka v Špenielsku

  Ostrov Lanzarote je miestom, ktoré pôsobí dojmom nedotknutej krajiny. Ostrov patriaci Španielsku ponúka široké piesočnaté pláže rôznych farieb a čisté more tu vytvára fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou - nespočetnými sopečnými kuželmi a červenohnedými údoliami. Dokopy sa tu nachádza vyše 100 vulkánov a 300 kráterov. Pod ostrovom je stále činná sopka. Spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov však nenájdete taký, kde by ste počas svojej dovolenky cítili tak pokojnú atmosféru ako tu.

 • Larnaca - najdôležitejšie prímorské letovisko na Cypre

  Larnaca je tretie najväčšie mesto ostrova Cyprus. Leží na jeho južnom pobreží. Vrátane aglomerácie má zhruba 80 tisíc obyvateľov. Larnaca ako najdôležitejšie prímorské letovisko Cypru je samozrejme cieľom mnohých turistov. Súčasne je tiež významným obchodným a priemyselným centrom. Dĺžka pláží je okolo 25 kilometrov. Pláž Phinikoudes a McKenzie boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu. Samotné mesto je rozdelené na staré mesto a oblasti periférie tvorené predovšetkým hotelovými komplexmi, reštauráciami a zábavnými centrami. Ak túžite po poznaní ostrova, je poloha Larnacy optimálna k vychádzkam po centrálnej a východnej časti ostrova.

 • Limassol - významné turistické stredisko na Cypre

  Limassol (po grécky sa nazýva Lemesos) je jedným z najvýznamnejších turistických stredísk na ostrove Cyprus. Je druhým najväčším mestom na Cypre a hlavným prístavom ostrova Cyprus. Po celom meste i jeho okolí je roztrúsených veľa historických a archeologických pamiatok a zaujímavostí (staroveké náleziská Kourion či Amathous, amfiteáter v Episkopi, hrad Kolossi), múzea (ľudového umenia, byzantského umenia), verejné parky, zoologická záhrada ai, ale aj hypermoderné budovy bánk a zahraničných spoločností a luxusné hotely, ktoré dali vzniknúť názvu "Malá Paríž", ktorým býva Limassol označovaný.