Máloktorá krajina sa môže popýšiť počtom toľkých „naj“ ako práve Čína. Čína je najľudnatejšou krajinou na Zemi. Pre svoju kultúru, životný štýl a zaujímavé miesta je turisticky veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou a dovolenka v Číne garantuje množstvo zážitkov. V Číne si na svoje príde každý, nech už ho zaujíma čokoľvek. Keďže Čína je technicky vyspelá krajina a práve odtiaľ sa vyváža do sveta milióny výrobkov, netreba sa obávať o kvalitu služieb. Samotní Číňania majú radi luxus, nezanedbávajú preto ani turistov a služby sú u nich na dosť vysokej úrovni či už sa to týka reštaurácií alebo ubytovania, preto si dovolenku užijú aj tí, čo si potrpia na kvalitnejšie a exkluzívnejšie podmienky.

Číňania sú veľmi milí a priateľskí, preto sa s nimi človek cíti ako doma. Turistov si radi obzerajú, rozdávajú úsmevy na všetky strany, čo dokáže človeka nabudiť príjemnou pozitívnou energiou. Pre Čínu typické motívy drakov zdobia stavby na každom kroku. Farbami tejto krajiny sú zlatá a červená, sú ňou často zdobené chrámy a pagody. Miesta, ktoré sa oplatí navštíviť sú čínske záhrady. Nádherné kvety dopĺňajú čisté jazierka a pagody. Udržiavané a čistučké miesta sú oázou pokoja pre každého.

Obľúbeným miestom, ktoré počas dovolenky v Číne jednoducho musíte vidieť, je stavba viditeľná až z vesmíru – Veľký čínsky múr. Je dlhý 6700 km a pochádza z 15. storočia. Ďalším unikátom je hlinená armáda pozostávajúca z ôsmych tisícov vojakov a stoviek vozov a koní. Pochádza z 3. storočia pred K. Každý vojak tu má inú tvár, čo je skutočnou zaujímavosťou. Zakázané mesto kedysi nemohol navštíviť prostý človek, dnes je vyhľadávaným objektom tisícok turistov denne. Chrám Harmónie a miera v hlavnom meste Pekingu sa pýši budhistickými obrazmi, relikviami a plastikami. V Číne takýchto krásnych a zvláštnych miest sú desiatky.

Čína patrí aj medzi gurmánsky obľúbené krajiny. Číňania obľubujú jedlá z hydiny, zeleninu, rezance a ryžu. Používajú desiatky korenín, ktoré jedlu dodávajú tú správnu chuť. Špecialitami, ktoré treba počas dovolenky v Číne jednoznačne ochutnať, sú typická pekingská pečená kačica, kung-pao, sushi alebo koláčiky šťastia, ktoré ukrývajú lístok s múdrou radou užitočnou pre život.

Číňania sú príjemní ľudia a vo svojej krajine každého veľmi radi uvítajú. Vďaka ich prístupu sa budete cítiť ako doma. Všetko je dovolené si fotiť, kamerovať a spýtať sa na viac informácií, čo ich veľmi poteší. Čína je krajinou duševnej harmónie a pokoja so všade prítomnou vôňou čínskych záhrad a parkov miešajúca sa s vôňou kuracieho mäska, dovolenka tu je preto oddych pre telo aj zmysly.

Číňania sú národ, ktorý má estetické a umelecké cítenie. Vynikajú mnohými remeslami a oplatí sa obzrieť si napríklad aj pravú čínsku keramiku alebo navštíviť knižnice, na ktoré veľmi dbajú. Samotné čínske písmo je estetickým skvostom, vyvíjalo sa po stáročia a Číňania sú naň právom hrdí.