Japonské záhrady kontrastujúce s modernou civilizáciou – to je charakteristika hlavného mesta JaponskaTokia. Tokio patrí medzi najväčšie mestá sveta, ročne tu trávia svoju dovolenku milióny ľudí. Tokio je sídlom mnohých bánk a spoločností, niekoľko rokov vyhlásené za najdrahšie mesto sveta. Nachádza sa na ostrove Honšú.

História Tokia siaha asi do roku 110 pred K.. Už v roku 1869 sa Tokio mohlo pochváliť telegrafickým systémom. V roku 1923 Tokio veľmi narušilo zemetrasenie, mesto bolo rokmi znovu obnovené a už v roku 1964 sa tu konali olympijské hry, prvé v Ázii.

Japonsko patrí k technicky najvyspelejšie krajiny sveta a jeho hlavné mesto je jehou pomyselnou korunou. Modernosť cítiť na každom kroku a každý, komu vyhovuje takýto životný štýl sa tu počas dovolenky bude cítiť výborne. Doprava v meste je prehustená, treba sa pripraviť na časté zápchy. S ubytovaním v meste nie je problém, je na vysokej úrovni. V Tokiu je totiž už len 30 päťhviezdičkových hotelov, nehovoriac o rôznych lacnejších hoteloch, moteloch a ubytovniach. Japonsko má svoju špecifickú kuchyňu, ktorú počas dovolenky v Tokiu musíte ochutnať. Typické sushi, nápoje čaj alebo saké sú veľmi obľúbené nielen tu.

Dovolenka v Tokiu ponúka nielen oboznámenie sa s jedinečnou kultúrou Japonska, ale aj vidieť krásne miesta. Počas dovolenky v tejto destinácii určite musíte vidieť nádherné japonské záhrady plné zelene, v lete rozkvitnutých kvetov a stromov, jazierok, lavičiek a kamenných dekorácií. Národný park Nikkó zahŕňa 22 budhistických chrámov, starých aj tisícky rokov, nachádzajúcich sa v krásnom prírodnom prostredí.

Národný park Fuji (Fudži) láka krásnou prírodou s piatimi jazerami. Cisársky palác zdobí nádherný park a priehrada. Za návštevu stojí aj radnica, Dúhový most alebo most Nijubashi (Nidžúbáši). Zaujímanosťou je, že v Tokijskej knižnici sa nachádza viac ako šesť miliónov kníh!

Tokio,  živé a moderné mesto, osloví každého, či už máte radi ruch veľkomesta, japonské jedlá, kultúru alebo prírodu. A určite stojí za to objavovať jeho ducha i v noci, má totiž razom inú atmosféru.