Japonsko

Japonsko je ostrovný štát, ktorý sa skladá zo 4 hlavných ostrovov Honšú, Hokkaido, Šikoku a Kjúšú a niekoľkých tisíc malých ostrovčekov. Rozprestiera sa neďaleko východnej hranice ázijského kontinentu vo vodách Tichého oceánu. Väčšina ostrovov je vulkanického pôvodu a najvyššou horou je sopka Fuji (Fudžisan) týčiaca sa do výšky 3 776 m. Hlavným a súčasne najväčším mestom krajiny je Tokio, kde žije vyše 30 miliónov obyvateľov a patrí k najväčším svetovým metropolám. Podnebie v Japonsku je monzúnové, na severe mierne, na juhu subtropické. Morský prúd na severe je huritský, na juhu japonský. Ročný úhrn zrážok je 1000 – 2500 mm.

Pri ceste do Japonska sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Japonska musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu opustenia krajiny.

Druhé najväčšie akvárium na svete, Okinawa, Japonsko

Druhé najväčšie akvárium na svete sa nachádza v meste Okinawa v Japonsku. Akvárium pozostáva zo štyroch poschodí, rozprestiera sa na ploche 19 000 m², má dovedna 77 nádrží s 10 000 m³ vody. Zaujímavosťou je, že do akvária je 24 hodín denne čerpaná skutočná morská voda. Žije tu množstvo hlbokomorských tvorov, žralokov, tropických rýb a koralov.

Tokio, Japonsko

Japonské záhrady kontrastujúce s modernou civilizáciou – to je charakteristika hlavného mesta JaponskaTokia. Tokio patrí medzi najväčšie mestá sveta, ročne tu trávia svoju dovolenku milióny ľudí. Tokio je sídlom mnohých bánk a spoločností, niekoľko rokov vyhlásené za najdrahšie mesto sveta. Nachádza sa na ostrove Honšú.

Ostrovy v Japonsku - Dovolenka Japonsko

Japonsko tvoria 4 hlavné ostrovy, na ktoré pripadá 95 % rozlohy Japonska: Honšú, Kjúšú, Šikokú, Hokkaidó. K nim sa radí 1000 km dlhé súostrovie Rjúšú, v ktorom je najväčší ostrov Okinava. V oceánii patrí Japonsku súsostrovie Ogasawara. Ostrovy Honšú a Kjúšú spája 13 km dlhý železničný tunel Kaumon. Najbližším susedom je Rusko, ktoré je ostrovmom Sachalin oddelené od Hokkaidó 43 km širokým La Pérousovým prieplavom. Od Kórey – Kórejským prieplavom (140km), v ktorom leží súostrovie Cušima.