Doprava v Turecku je pomerne vyspelá, aj keď pre nás občas neobvyklá. V Turecku rozhodne zabudnite na vlaky. Tie jazdia snáď len medzi Istanbulom a Ankarou, ale sú drahšie ako autobusy. Naopak autobusová doprava je extrémne rozvinutá a jazdí úplne všade. Do každej destinácie je väčšinou možné sa dostať autobusom hneď niekoľkých dopravcov, takže môžete smelo zjednávať o cenu. Úroveň diaľkových autobusov je na oveľa vyššej úrovni, než u nás. Luxusné autobusy s WC, stewardi, občerstvenie a podobne, aj toto je realita cestovania v Turecku.

Ďalší spôsob dopravy je dolmus [dolmuš] - mikrobus, ktorý jazdí po určitej trase, ale nie podľa časového plánu. Proste čaká, až sa naplní a vyjde. Zastavuje jednak na zastávkach, ale môžete si ho stopnúť aj ako taxík, pokiaľ ide vaším smerom. Je to pomerne lacný spôsob dopravy a ak sa v tom človek vyzná, tak aj veľmi efektívny. Pre neznalého to však znamená, že stojí na zastávke, okolo jazdí veľa bielych mikrobusov, každý inam a neviete, na ktorý mávnuť. 

Autostop - napriek tomu, že knižní sprievodcovia tvrdia, že Turci neradi berú stopárov. Nie je tomu celkom tak, tento spôsob dopravy je pomerne rozšírený a väčšinou sme narazíte príjemných ľudí. Mnohokrát sa prejavila turecká povaha v tom, že by sa boli schopní rozdať. Aj keď sme stopnete päťčlennú rodinku, tak sa poskladá na dve predné sedadlá, aby sme sa vošli tiež.

S taxi je to tak, ako azda asi v každom meste a dokonca i u nás /bohužiaľ/... doprava taxíkom je niekoľkonásobne vyššia hneď po zistení šoféra, že nie ste domáci...