Morava je nádherný kraj. Kultúrnym a priemyselným centrom strednej Moravy je Zlín. Mesto má osemdesiat tisíc obyateľov. Počas dovolenky v Zlíne si môžete pozrieť zvieratká v preslávenej zoologickej záhrade v Zlíne alebo obdivovať nádherný zámok Zlín.

Ubytovať v Zlíne sa dá v penziónoch i hoteloch a nebudete musiet siahnuť hlboko do vrecka.  Stravovacie služby sú taktiež na vysokej úrovni, tradičných hospůdek, fast-foodov a reštaurácií je tu neúrekom a ani tu sa nemusíte obávať vysokých cien. Zámok Zlín bol pôvodne prestavaný do barokovej podoby. V súčasnosti je tu múzeum, galéria, zámocká reštaurácia a kvalitná vináreň. Zámok je obklopený parkom, ideálnym pre oddych. Ak sa rozhodnete si počas dovolenky oddýchnuť a stráviť deň v pokojnom prostredí, tak mesto Zlín je pre vás tá najlepšia voľba.

ZOO Zlín v krásnom prírodnom prostredí ukrýva príbytky desiatok druhov cicavcov, vtákov, plazov či rýb. Vedeli ste, že dovedna je tu celkom 1163 zvierat? Najobľúbenejšie u návštevníkov sú gorily, slony, pandy, tygre, lemury alebo ťavy. Zoo Zlín je otvorená každý deň, deti do troch rokov majú vstup zadarmo.