Česká republika

Karlovy Vary - Kúpeľné mesto ako žiadne iné

Zmes histórie, filmu a prírodných krás, také sú Karlovy Vary, najnavštevovanejšie kúpeľné mesto v Českej republike a hlavné mesto najzápadnejšieho kraja našich susedov.

Zaujímavosti z Českej republiky

Krajina Baťu, Karla IV., Krakonoša, piva aj kontaktných šošoviek, vynikajúcich umelcov a športovcov, malebných mestečiek s podloubím, domov robotov. Krajina, ktorú by sme mali po tej našej poznať najlepšie - Češká republika. Je tomu však naozaj tak? Prečítajte si o zaujímavostiach z domova našich bratov.

mikulov

Mikulov je malé mestečko, nachádzajúce sa asi 35 kilometrov od slovenských hraníc a kúsok od hraníc s Rakúskom. Žije tu okolo 7 tisíc obyvateľov. Mesto je známe vďaka svojej vinárskej tradícii, ktorú tu začali už Rimania. Ich légie sa zdržiavali neďaleko, v miestach dnešnej vodnej nádrže Nové Mlýny.

Praha, Česká Republika

História, monumentalita a gracióznosť sú synonymami Prahy - hlavného mesta Českej republiky. Dovolenka v stovežatej Prahe uchváti každého, pretože toto nádherné veľkomesto v srdci Európy má každému čo ponúknuť.

Pre návštevu Českej republiky vám ako cestovný doklad plne postačí občiansky preukaz. Vodiči by si mali dôslednejšie naštudovať pravidlá cestnej premávky.

Česká republika je krásna krajina, ktorá počas dovolenky má čo ponúknuť. Milí ľudia, služby na úrovni a množstvo zaujímavých miest sú pre každého skvelým lákadlom.

Zoo, Zlín, Česká Republika

Morava je nádherný kraj. Kultúrnym a priemyselným centrom strednej Moravy je Zlín. Mesto má osemdesiat tisíc obyateľov. Počas dovolenky v Zlíne si môžete pozrieť zvieratká v preslávenej zoologickej záhrade v Zlíne alebo obdivovať nádherný zámok Zlín.

V prostredí malebného moravského kraja leží mesto Olomouc. Je strediskom vzdelávania sa na Morave. Počas dovolenky si môžete vychutnať príjemnú atmosféru typického mesta na rieke Morave obkoleseného krásnou moravskou prírodou.