Tip na víkend

 • Barcelona je druhým najväčším a veľmi významným mestom Španielska. Leží v severovýchodnej časti krajiny na pobreží Stredozemného mora, ktoré predurčuje príjemný prímorský ráz podnebia. Dovolenku v Barcelone tak môžete poňať kultúrne – návštevou mesta, ako aj oddychovo – trávením času na plážach. Barcelona má veľké medzinárodné letisko El Prat.

 • Začiatkom roka 2014 obletelo sociálne siete nové propagačné video hlavného mesta Slovenskej republiky, našej Bratislavy. Toto takmer trojminútové video rozpútalo mohutnú diskusiu, nuž spravte si názor sami.

 • Nebudem zrejme medzi prvými, ktorí sa odhodlali vydať na bicyklovú výpravu okolo jazera Neusiedler See v rakúskom kraji Burgenland. O to viac prekvapený som však zostal, keď som túto oblasť navštívil v jeden príjemný jarný deň.

 • Česká republika je krásna krajina, ktorá počas dovolenky má čo ponúknuť. Milí ľudia, služby na úrovni a množstvo zaujímavých miest sú pre každého skvelým lákadlom.

 • Zmes histórie, filmu a prírodných krás, také sú Karlovy Vary, najnavštevovanejšie kúpeľné mesto v Českej republike a hlavné mesto najzápadnejšieho kraja našich susedov.

 • Chcete urobiť radosť svojím deťom a zároveň si pripomenúť aj vlastné detstvo? Snáď s výnimkou návštevy Disneylandu na to asi len ťažko nájdete vhodnejšie miesto než je Legoland. Dnes je tento reťazec zábavných parkov rozšírený už vo viacerých krajinách, ba i na rôznych kontinentoch.

 • Mikulov je malé mestečko, nachádzajúce sa asi 35 kilometrov od slovenských hraníc a kúsok od hraníc s Rakúskom. Žije tu okolo 7 tisíc obyvateľov. Mesto je známe vďaka svojej vinárskej tradícii, ktorú tu začali už Rimania. Ich légie sa zdržiavali neďaleko, v miestach dnešnej vodnej nádrže Nové Mlýny.

 • Miláno je druhé najväčšie mesto Talianska a teší sa obľube domácich i zahraničných turistov. Tí chodia tráviť dovolenku do Milána najmä kvôli jedinečným pamiatkam, kultúre, ale aj príjemným podnebným podmienkam.

 • Jazero Neusiedler See nie je pre našinca možno typicky dovolenkovou destináciou, no určite stojí za to ho navštíviť. Je vzdialené len 60 km od bratislavskej Petržalky, vďaka čomu sa stalo obľúbenou destináciou Bratislavčanov aj na jednodňové cyklistické výlety, či člnkovanie. Okrem toho ho radi navštevujú nadšenci vodných športov i milovníci prírody. Windsurfing, novinka kiting, plachtenie, či iné športy tu môžete pozorovať na šírej hladine, no môžete sa zapísať aj do jednotlivých športových škôl. Neusiedler See sa stal vďaka svojim ideálnym veterným podmienkam rajom pre nadšencov vodných športov.

 • V prostredí malebného moravského kraja leží mesto Olomouc. Je strediskom vzdelávania sa na Morave. Počas dovolenky si môžete vychutnať príjemnú atmosféru typického mesta na rieke Morave obkoleseného krásnou moravskou prírodou.

 • Snívate o romantike počas prechádzky v malých uličkách, kde všade cítiť vôňu čerstvého pečiva? Tak si vyberte ako miesto vašej dovolenky Paríž. Je to jedno z najromantickejších miest na svete. Hlavným cieľom turistov pri návšteve Paríža sú jeho múzeá a historické pamiatky. Najväčšiemu záujmu sa pritom teší katedrála Notre Dame, nasledujú bazilika Sacré Coeur de Montmarte, Eiffelova veža, Louvre a Centre Pompidou.

 • História, monumentalita a gracióznosť sú synonymami Prahy - hlavného mesta Českej republiky. Dovolenka v stovežatej Prahe uchváti každého, pretože toto nádherné veľkomesto v srdci Európy má každému čo ponúknuť.

 • Štokholm, hlavné mesto Švédska je nazývaný Benátkami severu. Nádherné terakotové stavby kontrastujúce s vodou a nádhernou modrou oblohou sú krásnym živým obrazom, ktorý počas dovolenky v Štokholme môžete vidieť.

 • Srdce Poľska je jeho hlavné mesto Varšava. Dovolenka vo Varšave je ideálna pre tých, ktorí sa chcú čo to dozvedieť aj o histórii Poľska, nielen oddychovať a nakupovať. Mesto bolo počas 2. sv. vojny úplne zničené, neskôr bolo znovu vybudované.

 • Máloktoré európske mesto má taký historický nádych ako Viedeň. Históriu tu cítiť na každom kroku. Krásne historické pamiatky, múzeá alebo množstvo obchodov s kvalitným oblečením – počas dovolenky budete spokojní bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete tu stráviť deň.

 • Morava je nádherný kraj. Kultúrnym a priemyselným centrom strednej Moravy je Zlín. Mesto má osemdesiat tisíc obyateľov. Počas dovolenky v Zlíne si môžete pozrieť zvieratká v preslávenej zoologickej záhrade v Zlíne alebo obdivovať nádherný zámok Zlín.