Česká republika je krásna krajina, ktorá počas dovolenky má čo ponúknuť. Milí ľudia, služby na úrovni a množstvo zaujímavých miest sú pre každého skvelým lákadlom.

 V srdci Európy leží Česká republika – štát s prekrásnymi horami, riekami, lúkami, historickými mestami a stovkami lákavých a nádherných miest. Počas dovolenky v Českej republike sa nebudete určite nudiť, či už sem prídete za kultúrou alebo za turistikou. História Českej republiky siaha po obdobie Veľkej Moravy.

Povrch Českej republiky je vskutku rozmanitý a milovníci prírody majú počas dovolenky kam ísť – Šumava, Český les, Krušné hory, Krkonoše, Orlické vrchy či Jeseníky. Unikátom je Boubínsky prales, ktorý je starší než samotný ľudský rod a je prísne zákonom chránený. Česká republika patrí medzi bezpečné krajiny a je na vysokej úrovni ako kultúrne, tak aj hospodársky. Ubytovanie je na vysokej úrovni, nájdu sa tu lacné turistické ubytovne aj luxusné hotely. Kvalita ponúkaných služieb je tiež na vysokej úrovni. Nie je problém ani s dopravou či si počas dovolenky zvolíte cestovať autom, autobusom, železnicou alebo letecky. Aj gurmáni si počas dovolenky v Českej republike prídu na svoje. Česká kuchyňa je pestrá a hemží sa výbornými jedlami. Treba ochutnať vepřo-knedlo-zelo, sviečkovú na smotane, utopencov, olomoucké syrečky, škubánky alebo bramborák. Česká republika je preslávená vynikajúcim pivom a bylinným likérom Becherovkou.

Pamiatok v Českej republike sú stovky. Počas dovolenky v Českej republike určite treba vidieť hlavné mesto – stovežatú Prahu. Zlatá ulička, Hradčany, Pražský hrad, Karlov most, Národné múzeum či Orloj je len malá časť toho, čo sa dá v tomto nádhernom meste vidieť. Hrady a zámky v Českom Krumlove, Karlštejne, Břeclavi a Jičíne sú tak isto časťou z desiatok miest a dedín, ktoré očaria milovníkov histórie. Nechýbajú ani ZOO, napr. v Zlíne alebo v Dvúrci Králové. Prekrásne kúpele v Karlových Varoch vznikli už v 14. storočí.