Egyptský zdravotnícky systém je založený na sieti štátnych a súkromných nemocníc. Cudzincom sú v Egypte, či už počas dovolenky, alebo inej príčine pobytu v krajine,  doporučované služby súkromných nemocníc, ktoré sú síce stále podstatne drahšie, ale starostlivosť a služby sú na ďaleko vyššej úrovni. Ani väčšina súkromných nemocníc však nie je na takej úrovni ako nemocnica v SR.

V Egypte neexistuje systém zdravotného poistenia pre cudzincov. Cena za lôžko v súkromnej nemocnici môže dosiahnuť až 1 000 USD denne - je preto nevyhnutné uzavrieť v SR zdravotné poistenie pre cesty do zahraničia.

Črevné ťažkosti alebo faraónova pomsta

Faraónovou pomstou sa označuje hnačka, ktorým Egypt postihuje takmer všetkých turistov v prvých dňoch pobytu. Ide spravidla o dva dni "okorenené" hnačkovým ochorením, ktoré je niekedy sprevádzané vracaním a horúčkami. Ak vás hnačka postihne, zájdite do miestnej lekárne pre Antinal alebo Drotazide - určite Vám zaberú. Ak tejto pomste chcete uniknúť, nikdy nepoužívajte vodu z vodovodu, ale výhradne vodu balenú, a to aj na čistenie zubov. Dávajte si tiež pozor na stravu, hlavne na prezreté ovocie.

Očkovanie

Pri vstupe do krajiny nie je vyžadovaný medzinárodný očkovací preukaz. Okrem bežných očkovaní v SR je veľmi užitočné očkovanie proti žltačke typu A a B a ďalej sa odporúča očkovanie proti brušnému týfusu a meningitíde A a C.

Pozor na slniečko

Slnko tu páli po celý rok a predovšetkým intenzívnejšie ako v našej krajine. Najvhodnejšou a najúčinnejšou zbraňou proti prehriatiu je pochopiteľne prevencia. Okrem spálenín od slniečka Vás môže postihnúť aj úpal. Spáleninám, či prehriatiu organizmu je možné zabrániť veľmi ľahko. Stačí nezostávať príliš dlho na priamom slnku, dostatočne sa namazať krémom s vyšším faktorom, správne sa obliekať, chrániť si hlavu vhodnú pokrývkou a veľa piť.

Voda

Vodu pite len balenú a myslite na neustály prísun vody. V Egypte je veľmi suché a horúce počasie a bezpočet cestovateľov každý rok na vlastnej koži okúsi útrapy a riziká spojené s dehydratáciou. Ak sa im na Vašej dovolenke chcete vyhnúuť, noste fľašu balenej vody stále so sebou a dostatočne pite. Vodu z vodovodu na pitie nikdy nepoužívajte. Vyvarujte sa tiež ľadu v nápojoch.